הרב יצחק יוסף
הרב יצחק יוסף צילום: קובי ריכטר/TPS

הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף קרא למנהלי תחנות הרדיו החרדיות לחדול מלפסוק הלכה במסגרת 'תוכנית שו"תים' (שאלות ותשובות) שכן לדבריו לא אחת נגרמות מכשלות הלכתיות מתחת ידם.

"הם עונים מהר, 'יורה דעה', 'חושן משפט', מי שנכנס ברכב - מי צריך לשלם, מאיפה הוא יודע את כל הפרטים של 'חושן משפט'? את כל התורה הוא יודע המשיב?", אמר אמש במהלך שיעורו השבועי בבית הכנסת 'היזדים' בירושלים ודבריו צוטטו באתר 'כיכר השבת'.

לדבריו, בעבר אביו הרב עובדיה יוסף זצ"ל אסר על אחד מ'רבני הרדיו' לעשות זאת אולם הלה לא נעתר לבקשתו והמשיך בשיעוריו הוויראליים.

"פעם מרן קרא לאחד מרבני הרדיו, לפני שנים', 'אני אוסר עליך לענות תשובות בצורה כזו הרדיו, תיתן שיעור, אבל אל לענות שאלות ברדיו, אני אוסר עליך', הוא לא שמע לו".

"מביאים מזה כל מיני מכשולים, אני לא שומע בדרך כלל, אנשים מספרים לי. אני חושב - צריך לפנות לכל ערוצי הקודש.... שעושים את הדברים האלו, להפסיק עם הדבר הזה, שרב יבוא יגיד שיעור או שאלות מראש".

את דבריו חתם בקריאה: "אני קורא לכל המקומות האלו לעשות רק שיעורים בהלכה. אדרבה, שיורידו הרבה דרשות - צריך יותר הלכה - לחזק את ההלכה, אבל לא בצורה כזו, זה רק מכשולים יש בזה, יש בזה רק טעויות חמורות. על אסור אומרים מותר ועל מותר אומרים אסור".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו