הרב יאיר פרנק
הרב יאיר פרנק צילום: הלל מאיר/TPS

הימים הקרובים הם אולי ההזדמנות האחרונה. הדבר תלוי במידת הנחישות שיפגינו ראשי מפלגות הימין.

כל אחד מבין שלאמיתו של דבר יש בישראל רוב ברור לממשלת ימין. אלא, שהבעיה היא בהתנגדות לראש הממשלה הנוכחי, בנימין נתניהו.

בשנים האחרונות נוצר מצב שהתקיימה מעין השוואה בין ממשלת ימין ובין המשך שלטונו של נתניהו. אך אין הדבר כן. הדרך, המהות, גדולים יותר מכל אדם כזה או אחר.

יש המעריצים את נתניהו, ויש המתנגדים לו, גם בתוך הימין. יש גם הרואים את המציאות בצורה מורכבת. מחד, מדינאי יחסי חוץ מעולה העומד בלחצים ושומר על בטחון ישראל, ואף מייצר בריתות אסטרטגיות חשובות. אדם פיקח ונבון המוביל את ישראל מבחינה כלכלית, ואשר הציל אותה מאימת מגפת הקורונה. מאידך, ראש ממשלה שלא הפגין נחישות מספיקה בנושאים של ארץ ישראל, וגרם בעקבות כך להרס ישובים ומאחזים. לא טיפל שורש בבעיית מערכת המשפט, ויצירת מערכת יחסים מתוקנת בין הרשויות השונות, השופטת, המחוקקת והמבצעת.

לא נכנס כאן לדיון המשפטי של מר נתניהו, או ליחסי האנוש שלו וצורת ההתנהלות וההנהגה, נושאים שבגינם הוא סופג ביקורת, גם מאנשי ימין, יש הסוברים שלא בצדק. לא נכנס לכך כיוון שלאמיתו של דבר – זה לא משנה בנקודת הזמן הזאת. בשלב הזה בכל מקרה צריך להיות חכם, לא צודק.

הקושי של נתניהו להרכיב ממשלת ימין, או ממשלה בכלל, כבר הוכח שוב ושוב ושוב בסבבי הבחירות האחרונות. הצפייה שמשהו אחר יקרה בעתיד – היא אשליה, שכבר נתבדתה מספר פעמים בקלפי, והיא רק מחריפה יותר ויותר. הגיע הזמן להפנים, גם התומכים בנתניהו האיש, שעלינו להחליפו. נתניהו חייב ללכת צעד לאחור, ולא להמשיך לאחוז בקרנות, אם רוצים אנו ממשלת ימין אחראית וראויה.

למסקנה הזאת היה צריך להבנתי להגיע כבר לפני זמן רב, אך הקושי הגדול וחששות שונים ומשונים, גרמו לכך שהדבר לא נעשה.

ובכן, אחי ורעי ראש הימין: כעת הגענו לדקה התשעים. ממשלת מרכז שמאל, הנתמכת על ידי מפלגה ערבית, עומדת לקום. ממשלה שלדעת רבים תהיה ממשלה מסוכנת ומסכנת תחומים רבים. את ארץ ישראל, את מסורת ישראל, ואת עם ישראל. כאשר היא תקום, נתניהו בכל מקרה לא יהיה ראש ממשלה.

ומכאן קריאתי, קריאתנו, לראשי מפלגות הימין ולמנהיגי הליכוד - כנסו אל נתניהו, ואמרו לו את האמת בצורה חד משמעית - הגיע הזמן לפנות מיוזמתך את כיסא ראש הממשלה. לא ברוטציה, ולא בתרגילים אחרים. פשוט לך צעד לאחור – ותן למנהיג אחר להוביל את הימין.

כאמור, הדרך, המהות, העם התורה והארץ, גדולים וחשובים יותר מכל אדם.

אל תחששו, ואל תפחדו. גלו מנהיגות אמתית, שיודעת לומר את האמת לאמיתה, לקבל החלטה, ולעשות צעדים מעשיים משמעותיים בשביל לממש אותה. לקבל אחריות, בשביל לשנות את המציאות, כיוון שאנו כעת על פי התהום.

ברגע שזה יקרה, כל הקואליציה ההזויה העומדת לקום – תקרוס באחת. תוקם ממשלת ימין, חזקה ויציבה, בראשות הליכוד, המפלגה הגדולה בכנסת, כיאה למדינה דמוקרטית.

הגיע הזמן לומר לנתניהו שלום. לך תנוח בביתך. עשית את שלך, ותודה על כל השנים ששרתת והובלת את עם ישראל. בנקודת הזמן הזאת - קבל שכר על הפרישה, ותן לממשלה טובה לעם ישראל לקום, בשביל העתיד של כולנו.