ח"כ שמחה רוטמן נגד בנט ולפיד: ''מקימים ממשלה של אבי-ניסנקורנים''

ח"כ שמחה רוטמן: מי יעצור את דחפורי הפינוי וההרס של בג"ץ? איבתיסאם מראענה? כל מהלך התיישבות יעבור דרך גנץ שבולם את הסדרת הישובים.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ו בסיון תשפ"א

חבר הכנסת שמחה רוטמן (הציונות הדתית) מתייחס בגיחוך לאפשרות שילובה והצטרפותה של מפלגתו לממשלה הנרקמת בין יאיר לפיד לנפתלי בנט וקובע כי הסיבה לגיחוך זה היא היות מפלגתו ואנשיה דוברי אמת ובכוונתם לעמוד בדיבורם להקים ממשלת ימין בלבד.

"יש אפשרות להקים ממשלת ימין, אבל יש מי שתאוות השררה או השנאה לנתניהו גורמות להם לקחת את כל הערכים ואת כל ההבטחות שהם הבטיחו לבוחרים ופשוט לזרוק אותם לפח", אומר רוטמן ומזכיר את דבריו של עמית סגל ולפיהם גם היום אם בנט יודיע שהוא מחויב לממשלת ימין בלבד יצטרפו אליו חברי כנסת אחרים שישלימו את המנדט ה-61.

"אני עדיין חושב שגדעון סער צריך שיצטרף", אומר חבר הכנסת רוטמן שמתייחס בספקנות גדולה מאוד לתיאור הסיטואציה הפוליטית ככזו בה בנט היה מוכן לחתום על הצטרפות לממשלת ימין אם יימצאו 2 עריקים, אך דרש שאם לא יימצאו כאלה סמוטריץ' ומפלגתו יצטרפו אליו לממשלת השינוי עם לפיד. רוטמן ממליץ לבדוק את מהימנות המקורות המתארים את המציאות ככזו, בעיקר אם המקורות הם מסביבתה של 'ימינה'. "אנחנו יודעים שאי אפשר ממש לסמוך על שום דבר שהם תיארו לכל אורך המשא ומתן וגם לפני".

עוד מוסיף רוטמן וקובע כי גם אם לא ניתן להקים ממשלת ימין עדיין ישנם קווים אדומים שאסור לחצות ואחד הקווים הללו הוא הקמת ממשלה עם תומכי טרור. בעיניו של רוטמן הממשלה המוקמת היא ממשלת שמאל על מלא כאשר בנט אינו מהווה גורם משמעותי של ממש בה. בדבריו מציין רוטמן את בני גנץ כמי שעוצר בגופו את הסדרת ההתיישבות הצעירה אחרי שכבר הייתה החלטת ממשלה להסדרה שכזו. "אני לא מצליח להבין מה ימין בממשלה שכזו", הוא אומר ומזכיר כי גנץ תבע שכל החלטה הנוגעת להתיישבות תעבר דרכו ולא תקודם ללא אישורו. בעיניו ממשלה שרובה חברי שמאל, כולל שמאל קיצוני והנשענת על תומכי טרור לא תוכל לעולם להיות מוגדרת גם לא ממשלת מרכז.

"מי שמקדם מדיניות בישראל לצערינו הם בג"ץ והפקידות. הם ימשיכו לקדם מדייניות בנושאי דת ומדינה ומי יעצור אותם? הממשלה תהיה משותקת בעצירת ההריסה הבאה שכבר מתוכננת בכרמי שילה. הממשלה האחרונה בלמה זאת ועכשיו יהרסו את הכרמים, יהרסו ישובים. מי יעמוד בפרץ למנוע את זה? אביסתיסאם מראענה?".

על הכהונה הצפויה של גדעון סער כשר משפטים אומר חבר הכנסת רוטמן כי הוא מעריך אותו מאוד ברמה האישית וסבור כי תפיסתו ברורה בסוגיית מערכת המשפט, אך גם הוא לא יוכל לקדם כל מהלך מבלי שהוא יעבור דרך המסננת של מפלגת העבודה, מרצ ורע"ם. "הוא לא יצליח להעביר רפורמות כי הדברים ייחסמו".

עוד אומר רוטמן כי בעיניו מי שמתאר את אופציית הבחירות החמישיות כאופציה הגרועה ביותר עושה יד אחת עם מסע השקרים של נפתלי בנט. "כאשר הוא הבין שהמצביעים בורחים ממנו והולכים להצביע למפלגות ימין הוא נתן התחייבויות מאוד ברורות וגם חתם כי הוא ידע שזה מה שיעצור את מעבר המצביעים, ועכשיו הוא גילה הבטחה ליבתית שמעולם לא עמדה על הפרק כאילו היא הכי חשובה כעת, שלא יהיו בחירות חמישיות. לא משנה אם יהיו טילים מאיראן, העיקר שלא יהיו בחירות חמישיות. אז לא, האסון הגדול ביותר למדינת ישראל הוא להכניס תומכי טרור לממשלה, האסון הגדול הוא להקים ממשלת שמאל שלא תדע לטפל בכל הבעיות שאנחנו רואים כעת".

רוטמן אינו חוסך ביקורתו ממשלת נתניהו היוצאת אך קובע כי אמנם מינוי אבי נינסקורן לשר משפטים על ידי נתניהו היה אסון שכעת מבינים את משמעותו, אך ממשלת בנט-לפיד מביאה עלינו ממשלה מלאה בניסנקורנים, כהגדרתו. "גם אם כל התלונות של בנט וסער על נתניהו נכונות, אתה לוקח את כל החסרונות של נתניהו, מרכז אותם באדם אחד, נפתלי בנט שיש בו אפס מהיתרונות של נתניהו. אז יש לך את כל החסרונות ללא היתרונות".

עוד מתייחס רוטמן בדבריו לטענות לפיהן מדובר במאבק בין סמוטריץ' לבנט על הנהגת הציונות הדתית. לדבריו אם באמת הייתה תכנית השתלטות כזו מצידו של סמוטריץ' הרי שבנט יכול היה למחוק אותה בנקל, על ידי הודעה שהוא מצטרף לממשלת ימין. "לכן מדובר באמת בבדיחה. סמוטריץ היה הראשון שזיהה, הוא שאמר שנפתלי בנט מתכנן את זאת וכל מה שהוא תיאר מתגשם. בנט עשה מעשה שלא ייעשה כשמכר את קולות הימין לשמאל ומי שהזהיר מזה הוא שהפך להיות האשם בזה? לא יאומן איך אפשר להפוך את המציאות...".