בבצ'יק לצידו של ליצמן
בבצ'יק לצידו של ליצמן צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חקירת פרשת השחיתות החדשה מסתעפת: על פי הפרטים שהותרו לפרסום, החקירה נגד מוטי בבצ'יק, עוזר שר השיכון ליצמן, מתנהלת מזה מספר שנים.

החשדות עוסקים בכמה מישורים. בין היתר נחקרת סוגיית רפורמת סימון המוצרים שהושקה כחלק מרפורמת המזון הבריא.

על פי החשד, תנובה ביקשה הטבות רגולטוריות, בין היתר להימנע מסימון כמה מהמוצרים וכדי להגדיל מכירות, ובתמורה העבירה תרומות לעמותות הקרובות לעוזר השר.

גם בתחום הרפואה נחקרים חשדות לשחיתות שבוצעו על ידי חלק מהמעורבים. גם במקרה הזה עוזר השר חשוד בשוחד, מרמה והפרת אמונים.

לפני שעה קלה הותר לפרסום כי מוטי בבצ'יק, עוזרו של השר יעקב ליצמן, הוא עובד הציבור הבכיר שנעצר הבוקר בחשד שפעל לקדם ולשמר אינטרסים של חברות מסחריות ממניעים כספיים.

יחד עם בבצ'יק נעצרו גם יועצו לשעבר של השר ליצמן, מנחם גשייד, ליעד גילהר, מנהל מחלקה בתנובה, איציק חמו, מנכ"ל חברת פמי פרימיום (חברת שירותי רפואה) וסמנכ"ל החברה, גיא פלג. כמו כן נחקרה בכירה נוספת שכבר איננה עובדת בחברה. החשדות הנחקרים: שוחד, מרמה והפרת אמונים.

בבקשה להארכת מעצרו הובהר כי עוזר השר פעל על פי החשד לקידום או לחילופין ניסה לקדם מטרות עסקיות של גופים שונים אגב לקיחת שוחד ופעולה תוך מרמה והפרת אמונים.

מעצרו של בבצי'ק הוארך בשלושה ימים. מעצרו של גשייד הוארך עד למחר. לאחר מכן ישוחרר למעצר בית בן עשרה ימים, בהסכמת הצדדים, לאחר הפקדת ערבות של 10,00 שקל.

מהמשטרה נמסר כי "נמשיך לפעול בכל מקום בו יעלה חשד לשחיתות ציבורית הפוגעת בסדרי שלטון, במטרה לחשוף תהליכים פסולים ולהגיע לחקר האמת".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו