אלוף אהרון חליוה
אלוף אהרון חליוה צילום: דו"צ

ראש אגף המבצעים של צה"ל, האלוף אהרון חליוה, חשף היום (ראשון) בטקס חילופי דובר צה״ל כי במהלך מבצע שומר החומות בוטלו תקיפות ברגע האחרון כדי למנוע פגיעה באזרחים בלתי מעורבים ברצועת עזה.

״במהלך מבצע שומר החומות, צה״ל עשה שימוש בחמישה טילים יקרי ערך מהמתקדמים ביותר שיש לנו. נכנס מודיעין חדש, על הימצאות של בלתי מעורבים ביעד, ובחרנו להסיט את החימושים לים. רק כדי להסיר ספק - בחרנו לנצור את האש״, סיפר חליוה.

כאמור, האלוף חליוה אמר את הדברים בטקס חילופי דובר צה"ל: תא"ל רן כוכב (רנכו) נכנס לתפקיד במקומו של תא"ל הדי זילברמן שימונה לנספח צה"ל בוושינגטון ויועלה לדרגת אלוף.

"העולם עבר מהפכה תקשורתית", אמר האלוף חליוה בנאומו. ''התקשורת, ואיתה מערך הדוברות - השתנו לבלי הכר. מה לא השתנה? הצורך בדברור מדויק, ענייני ואמין. שישקף את המעשה הצבאי ואת העשייה הצבאית כפי שהם. זה לא עניין של יחסי ציבור, זו דרכנו לשמר את רמת האמון הגבוהה שעומדת במבחן פעם אחרי פעם - בין צה״ל לציבור הישראלי, בין צה״ל לעם. את החיבור שלנו והקשר שלנו לעם ואת ייעודו של צה״ל - כצבא עם.

''בשנתיים האחרונות הדי, כדובר צה״ל, עמדת בחזית ההסברה של צה״ל והיית ׳שומר החומות׳. מקצוען, מדויק, חד. מפקד ואיש של אמת. רנכו, אין לי ספק שתביא לתפקיד את ניסיונך המבצעי רב השנים וגם - את ההכרות שלך עם עולם התקשורת. השילוב בין שניהם יהיה מנצח", הוסיף ראש אגף המבצעים.