בכל מצב: בן-גביר יצעד ברובע המוסלמי

ח"כ איתמר בן גביר: זכותו של כל יהודי לצעוד ברחבי ירושלים ובדיוק בשל כך נבחרתי לכנסת, כדי לשמור על זכותו של העם היהודי בארץ ישראל.

ערוץ 7 , כ"ו בסיון תשפ"א

בכל מצב: בן-גביר יצעד ברובע המוסלמי-ערוץ 7
ריקודגלים בירושלים
צילום: יצחק קלמן

חבר הכנסת איתמר בן גביר (עוצמה יהודית) מתכוון לנצל את חסינותו הפרלמנטרית ולצעוד במצעד הדגלים גם אם המשטרה תאסור את קיום המצעד ברובע המוסלמי דרך שער שכם.

''אם המשטרה לא תאפשר את ריקוד הדגלים, בכוונתי להפעיל את חסינותי ולצעוד בשמחה עם דגלים. לא ייתכן כי ממשלת ישראל תיכנע לחמאס והוא זה שיכתיב את סדר היום", אמר בן גביר.

הוא הדגיש: ''זכותו של כל יהודי לצעוד ברחבי ירושלים ובדיוק בשל כך נבחרתי לכנסת, כדי לשמור על זכותו של העם היהודי בארץ ישראל''.

בתוך כך, המשטרה מגבשת מתווה חלופי לקיום צעדת הדגלים ביום חמישי הקרוב. ההצעה תועבר לאישור הדרג המדיני. המתווה החלופי ימנע ככל הניתן חיכוך בין הצועדים לאוכלוסייה הערבית.

שר החוץ גבי אשכנזי דרש היום (ראשון) מראש הממשלה לקיים דיון דחוף בנושא "פוטנציאל הנפיצות סביב הר הבית", והבהיר כי עלינו להיערך לתרחישי הידרדרות והסלמה.

"אני מבקש להזכיר את המסרים האמריקאיים בנוגע להתפתחויות בעיר. קיבלנו פניות ממדינות רבות בנושא שייח ג'ראח, ובכלל זאת פניות ממדינות המפרץ עימן חתמנו על הסכמי השלום. על כן, אני ממליץ לקיים דיון בראשותך, על מנת לדון במכלול הסוגיות הנוגעות למצב בירושלים, ובהן: המצב בהר הבית, שיח' ג'ראח, שיפוץ שער המוגרבים, החלטה בנוגע לסילוואן וההחלטה האמריקנית לפתוח מחדש את הקונסוליה בעיר", כתב אשכנזי.

"ברור לכולם כי החמאס ממקד את מאמציו ואת ניסיונותיו לעצב את הנראטיב ולהציג את עצמו כמגן ירושלים ככלל וכמגן אל-אקצא בפרט", הוסיף שר החוץ. "חשוב כי נפעל לערעור נרטיב זה. לירושלים נראות רבה בזירה הבינלאומית, ובעיקר בעולם הערבי והמוסלמי, ואני חש עליה בלחץ מצד הקהילה הבינלאומית בנוגע לפוטנציאל הנפיצות סביב הר הבית".