משקל של 80 אלף טון
משקל של 80 אלף טוןצילום: iStock

חוסר תשומת לב של מספר שניות הובילה להרס כללי בנמל. אוניית משא שנכנסה לנמל בטייוואן פגעה בטעות במנוף שהוצב ליד המזח וגרמה להפסד כספי של עשרות מיליוני דולרים.

אוניית משא מהונג קונג השוקלת כ80,000 טון נכנסה השבוע לנמל בטייוואן בצורה שכנראה תיזכר לעוד שנים רבות. בהתחלה, נראה היה שהאונייה נכנסת בצורה חלקה לנמל, אלא שאז הסתבר שאחד המנופים היה מעט נמוך מדי ואוניית הענק התחילה לגרור אותו יחד איתה.

בסרטון שפורסם ברשתות החברתיות, ניתן לשמוע כיצד העובדים בנמל שמים לב לתאונה שעומדת להתרחש ומנסים למנוע אותה, אבל לא מצליחים לגרום לאוניית המשא לעצור בזמן. לבסוף, האונייה גררה את המנוף שהוריד יחד איתו את המנוף לידו וקרס על המכולות שהיו מאחוריו.

צילומים מהתרסקות המנוף הופצו במהירות ברשתות החברתיות וזכו למיליוני צפיות. חלק מהגולשים הגיבו שכנראה חלק גדול מהחבילות שנשמרו במכולות כבר לא יגיעו ליעדן, כאשר חלק גם העירו על הפער שבין הגודל של עובדי הנמל הקטנים לעומת המנוף והמכולות הענקיים.

לפי הדיווחים, עובד אחד בן 58 נפצע כתוצאה מהתקרית והוא הובהל לבית החולים עם פגיעה בידו הימנית. שני מהנדסים שנתקעו בתוך אחד המנופים שנפלו הצליחו להיחלץ מההריסות ללא פגע בעזרת שימוש, איך לא, במנוף קטן.

חברת הנמלים הממשלתית של טייאוון פרסמה כי בין 30 ל50 מכולות נפגעו בתוצאה מהתאונה. הנזק המשוער למנופים נאמד בכ21 מיליון דולר, כאשר עדיין לא ברור מה ערך הסחורה שנפגעה בתוך המכולות. מה שבטוח, האחראי על חוסר התיאום הקטן שבין האונייה למפעילי המנוף כנראה עוד יצטרך להסביר מה הוביל להרס הגדול בנמל.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!