קנצלר אוסטריה: ''ביבי היקר, תודה שהתרעת בפניי על סכנת הקורונה''

דבריו המלאים של קנצלר אוסטריה סבסטיאן קורץ שהוקרנו בטקס ההוקרה לאנשי מערכת הבריאות ולגופים השותפים על תרומתם למאבק בנגיף הקורונה, במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין.

סבסטיאן קורץ , כ"ז בסיון תשפ"א

קנצלר אוסטריה: ''ביבי היקר, תודה שהתרעת בפניי על סכנת הקורונה''-ערוץ 7
סבסטיאן קורץ
צילום: רויטרס

ראש הממשלה, ביבי היקר, גבירותיי ורבותיי, ברצוני להודות לך ביבי על שיתוף הפעולה הטוב בינינו במאבק במגפת הקורונה.

אתה הוא זה שהתריע בפניי ראשון על הסכנה העצומה של נגיף הקורונה בתחילת השנה שעברה. בעקבות האזהרות שלך, נקטנו בצעדים נוקשים בשלב מוקדם אשתקד באוסטריה, שסייעו לנו לצלוח את הגל הראשון ביעילות רבה.

ברצוני גם להודות לך על שיתוף הפעולה הטוב בינינו כחלק מקבוצת המדינות הראשונות שפעלו לניהול משבר הקורונה. ההתייעצות בקבוצה הזו סייעה רבות בנוגע לשיטות עבודה מוצלחות ללמידה אחד מהשני על הצעדים הטובים ביותר במאבק נגד המגפה.

כפי שאמרתי לך פעמים רבות, התרשמתי מאוד מיעילות מבצע החיסונים בישראל. אתם כל כך מתקדמים שהצלחתם להסיר עד עתה כמעט את כל הגבלות הקורונה. באוסטריה, גם אנחנו התקדמנו בצורה טובה ואנחנו פותחים עכשיו את החברה שלנו.

עם מבט לעבר הגלים הבאים, ברצוני להגביר את שיתוף הפעולה במחקר, פיתוח וייצור חיסונים עם ישראל ודנמרק, כפי שדנו במהלך הביקור יחד עם מדה פרדריקסן בירושלים שהתקיים בתחילת מרץ. תודה לך שוב. אני מעריך מאוד את שיתוף הפעולה והשותפות בינינו, וברכות חמות לישראל.