איתי גרנק
איתי גרנקצילום: דוברות

1.

לא הצבעתי ימינה ולכן אין לי את הפריבילגיה להגיד שבנט רימה אותי, הסיבה שלא הצבעתי כי היה ברור לי שזה מה שהוא יעשה, זאת הסיבה שהוא הקים בזמנו את מפלגת הימין החדש שלא עברה את אחוז החסימה כדי להיות משוחרר לעשות את המהלך שיגשים את חלומו - ראשות הממשלה, בהחלט אקזיט.

ועדיין למרות שלא הצבעתי ימינה ולמרות שאני לא מרגיש מרומה כי זה בדיוק מה שחשבתי שיהיה וגם אמרתי את זה היכן שיכולתי (במידה מסוימת כואב לי על התמימות של חלק גדול מצביעי ימינה), חשוב לומר שדווקא הסיבות המרכזיות שהממשלה הזאת לא טובה הן לא הונאת הבוחרים.

2.

מפלגה ערבית ששוללת את קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית חברה בקואליציה, משמעות הדבר היא שאנחנו היהודים כבר לא בעלי הבית על המדינה הזאת, מעבר לזה שפרעות תשפ"א הזכירו לנו יותר מכל שהערבים רוצים את כל הארץ ולא רק יהודה ושומרון, קודם את יהודה ושומרון ואז את לוד, עכו רמלה ובהמשך את רמת אביב הכבושה, אבל משהו אחד חייבים להגיד, את התודות הם חייבים לנתניהו על הכשרתם כשותף לגיטימי. ואני הראשון שרוצה שהערבים יקבלו פה זכויות שוות אבל לא שיהיו בעלי הבית. מדינה שלמה חיכתה בשבוע שעבר למועצת השורא, עצוב.

3.

ברגע שנפל התקדים המסוכן של ראש ממשלה עם 7 מנדטים בבחירות, ואין לו גוש שהצביע לו, אז אם לא תשתנה שיטת הממשל בישראל, ניכנס כל פעם לסחרור שמישהו עם קצת מנדטים "סוחט" ראשות הממשלה.

אם בנט חושב שצריך לפרק את הגושים כי חייבים ממשלה, אין בעיה, תן ללפיד ראש הגוש הגדול שקיבל אמון גדול להוביל ולך תהיה שר הביטחון. בכל מקרה אתה תהיה ראש ממשלה חלש כי יש לך בממשלה רק שלוש ידיים ושש ידיים בקואליציה ובסקרים אתה לא עובר את אחוז החסימה כך שלא יהיה לך אינטרס לעמוד על עקרונותיך מחשש לבחירות שבהן תמחק.

מדינה/חברה צריכה מנהיג חזק ששולט ולא מנהיג שנשלט וסגרו לו את כל ההסכמים רק שיבוא. זה משול למנכ"ל חברה שהעובדים מנהלים אותו אבל לו קוראים "המנכ"ל".

4.

דבר נוסף הוא הברית של הציונות הדתית עם הציבור המסורתי בישראל והחרדים, בנט למעשה בפעם השנייה פוגע בברית הזאת (פעם ראשונה בברית האחים). לציונות הדתית עם הציבור המסורתי והחרדים יש מכנה משותף בשמירה על ארץ ישראל ועל ישראל יהודית, לקח הרבה שנים עד שציבור מסורתי רחב הבין את הטעות של ההתנתקות וכמה הוא הלך שבי אחרי אריק שרון, והיום יש רוב עצום נגד גירוש יהודים מאדמות מולדת, אני תמיד אומר שבכל 13 השנים שגרתי ביפו, עדיין מקומיים רבים קראו לי "מתנחל", הציונות הדתית נחשבה כאליטה אשכנזית מנותקת ולכן ציבור רחב מסורתי התנתק ממנה, לקח לנו הרבה זמן לייצר ברית ושותפות גורל עם הציבור המסורתי, והברית הזאת חשובה לשמירה על ישראל יהודית.

5.

בערב ההכרזה של "עלה בידי" בשעה 12 בלילה הלכתי לאכול משהו טוב עם אשתי. בעל ואישה חרדיים עמדו לידינו והסתכלו עלינו במבט של גנבים - " בנט הזה נוכל - גנב את הקולות של מצביעיו", אני ישר הגבתי שלא הצבעתי לבנט, אבל התחושה הייתה אותה התחושה שאחרי רצח רבין שבה כל חובש כיפה סרוגה היה רוצח. עכשיו כל חובש כיפה גנב קולות.

אז נכון, בנט לקח 3-4 מנדטים שרצו ממשלת ימין - מסורתיים - חרדים והעביר אותם לשמאל - מרכז - ערבים, אבל רוב הציבור הדתי לאומי לא איתו במהלך, לפחות לפי הסקרים ותוצאות הבחירות, אז אחינו המסורתיים והחרדים אנחנו עדיין אחים והברית חזקה , וביחד נשמור על ישראל יהודית ודמוקרטית.