אביחי מנדלבליט
אביחי מנדלבליטצילום: FLASH90

היועץ המשפטי לממשלה הודיע לבית המשפט העליון כי הוא אינו מעוניין להגיש עמדה עצמאית בעניין הסכסוך על פינוי הדירות בשכונת שמעון הצדיק (שייח' ג'ראח) בירושלים.

מדובר כזכור בבקשת רשות ערעור שהגישו שמונה דיירים ערבים המתגוררים במבנים השייכים לחברת נחלת שמעון בשכונת שייח' ג'ראח (שמעון הצדיק).

סביב סוגיית הבעלות על המבנים התקיימו הליכים משפטיים שונים, בסיומם הוכרע כי הדירות המדוברות שייכות לחברה.

בית המשפט המחוזי דחה כאמור את ערעור שמונת הדיירים על פסק הדין המסלק את ידם מהדירות, תוך שהוא קובע כי פלשו אליהן בלי לשלם דבר לאיש במשך שנים.

"יש לזכור כי בסופו של יום, המערערים נכנסו לנכסים בהם הם ובני משפחותיהם מתגוררים עשרות שנים, וזאת מבלי ששילמו דבר. זאת - לא בעת הכניסה לנכסים, לא במשך תקופת המגורים שם ואף לא לאחר שהמשיבה פנתה אליהם. מצב זה ממשיך ומתקיים גם עד עצם היום הזה", כתבו שופטי המחוזי.

"פסק דינו של בית משפט קמא מפורט ומנומק ודן בכל הטענות שהונחו בפניו באופן יסודי, תוך הפנייה לראיות ופסק הדין ככלל מקובל עלינו. לא מצאנו שיש עילה להתערב בתוצאה אליה הגיע בית משפט קמא", הוסיפו השופטים ודחו את הערעור, וכעת כאמור מבקשים הדיירים הערבים מבית המשפט העליון להתערב בפסק הדין במסגרת בקשת רשות ערעור.

במסגרת ההליך בבית המשפט העליון ביקשו הדיירים הערבים את התערבותו של היועמ"ש והדיון בנושא אף נדחה, אולם כעת הודיע כאמור היועמ"ש שאין בדעתו להתערב.