ח"כ מיכאל מלכיאלי: נמרר את חיי הממשלה

ח"כ מיכאל מלכיאלי, אמר כי הממשלה המסתמנת תיאלץ להתמודד עם אופוזיציה לוחמנית. "ננסה להביך אותה כמה שיותר"

בן שאול , כ"ז בסיון תשפ"א

ח"כ מיכאל מלכיאלי: נמרר את חיי הממשלה-ערוץ 7
ח"כ מיכאל מלכיאלי
צילום: חזקי ברוך

לקראת השבעת הממשלה המתרקמת אמר הבוקר (ב') ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס) כי הממשלה המסתמנת תיאלץ להתמודד עם אופוזיציה לוחמנית.

"מי שחושב שהוא הולך לקבל אופוזיציה ישנונית הוא טועה ושוגה בדמיונות. אנחנו פרלמנטרים מאוד טובים ונעשה לממשלה הזו חיים מאוד לא פשוטים. ננסה להביך אותה כמה שיותר ותאמין לי זו ממשלה שלא קשה להביך אותה, בגלל הניגודים וחוסר ההבנות ביניהם בשלל נושאים", אמר בראיון לרדיו 'קול חי'.

לדברי מלכיאלי, "הם הצליחו להוציא לפועל את התשוקות הנקמניות שלהם, אבל יום אחרי זה צריך גם לנהל את המדינה. זו ממשלת שיתוק. אין שום דבר שהם ידעו לקדם יחד".

מלכיאלי התייחס לטענת בנט ולפיד כי ישימו בצד את נושאי המחלוקת. "אחרי שנתיים בלי ממשלה יציבה, יש המון דברים שצריכים לקדם. בוא נדבר למשל על הסדרת ההתיישבות. אין דבר כזה להשאיר את הכל מושבת. יש יישובים ביש"ע שצריכים אישורים להתרחב – אם אתה לא מאשר את זה, זה לא נקרא שאתה לא עושה כלום, אתה עושה גם עושה, אתה מחרים את ההתיישבות באופן אקטיבי".

מלכיאלי נשאל האם אפסו הסיכויים לממשלת ימין. "בפוליטיקה קשה לומר אפסו הסיכויים, אבל השנאה שם לנתניהו מחזיקה אותם כרגע חזק מאוד. אני לא חושב שנתניהו אשם במצב. מי שיבדוק את כל ההתנהגות שלי – ימצא ביקורת גם עלי, על כל אדם יש ביקורת. בסוף, נתניהו הוא ראש ממשלה טוב שהביא הישגים גדולים".

לשאלה מדוע לא לתמוך במועמד אחר זולת נתניהו, לטובת האינטרס של הציבור החרדי, הוא אמר כי "ש"ס הצהירה מהרגע הראשון שהיא הולכת עם נתניהו, יש לנו נאמנות לבוחרים".