קלינגר. יעמוד לדין
קלינגר. יעמוד לדין צילום: פלאש 90

מחיר האלימות. כמעט שבוע אחרי אירועי האלימות שהתרחשו בסיום הדרבי התל אביבי במעמד גמר גביע המדינה בכדורגל, הודיע היום (שני) תובע ההתאחדות לכדורגל עורך הדין ניר רשף, כי החליט להעמיד לדין את הפועל תל אביב, מאמנה ניר קלינגר, עוזרו סלים טועמה וגם היריבה שממול, מכבי תל אביב על אירועי גמר גביע המדינה.

כזכור, בדקות הסיום של ההארכה במשחק גמר הגביע, שער שיוויון לזכות הפועל ת"א נפסל בהתערבות מערכת ה-VAR לאחר שלשער קדמה עבירה שביצע כובש שער השיוויון לזכות האדומים מת"א ושופט המשחק הורה על ביטול השער ובכך הכריע למעשה את גורל המשחק וזהות מחזיקת הגביע כשמכבי ת"א היא זו שניצחה.

שחקני ואנשי הפועל ת"א לא אהבו בלשון המעטה את החלטת השופט ותקפו אותו פיזית ומילולית כשחסמו אותו בגופם ובהמשך גם ביצעו המאמן ניר קלינגר ועוזרו סלים טועמה תנועות מגונות לעבר יציע קהל אוהדי מכבי ת"א.

כמעט שבוע אחרי, בעיכוב תמוה למדי, הוחלט להעמיד את המעורבים כולם לדין.

האדומים יעמדו לדין בגין התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות, התנהגות בלתי הולמת של קהל אוהדים והפרת סדר, לאחר שחלק מאוהדיהם הניפו שלט "שתהיה שואה למכבי", השליכו לכר הדשא מספר כוסות שתייה וגרמו לעצירת המשחק בפתיחתו עם הדלקת כמות גדולה של אבוקות. מאמנם קלינגר שהודיע כי יקבל את הדין שייגזר עליו, יעמוד לדין בגין הפרת סדר והתנהגות בלתי הולמת בנסיבות מחמירות, כמו גם עוזרו טועמה שיעמוד לדין בשל אותן נסיבות.

בדו"ח השיפוט החמור נכתב כי קלינגר התפרץ לכר הדשא לאחר שער השוויון שנפסל בדקה ה-115 וצעק: "ביזיון, בושה וחרפה, אתה הורג קבוצה".

"החלה מהומה רבתי בתחומי המגרש, קלינגר, מנהל הקבוצה דוד מגן, מאמן השוערים עמוס גניש ועוזר המאמן סלים טועמה התגודדו סביבי במחאה על ההחלטה, כאשר קלינגר השתולל בכעס רב וצעק, 'מה אתה עושה, למה אתה הורג את הקבוצה, לא תשכח את ההחלטה הזאת בחיים שלך'", כתב בדו"ח השיפוט, שופט המשחק ארז פפיר.

כאמור, גם מכבי תל אביב תעמוד לדין בגין התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות וקריאות גזעניות, כאשר חלק מהקהל הצהוב קרא "טועמה מחבל", זרק מספר אבוקות לכר הדשא והדליק אחת נוספת ביציעים, והשליך לדשא כוס שתיה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו