רקמה
רקמה צילום: יח"צ

העידן הדיגיטלי והאינטרנט חשפו לעיני כל תחביבים רבים, הכתיבו טרנדים ואופנות- ולמזלנו, גם בימים אלה, זוכה הרקמה לזוהר והתהילה שלה.

ברשתות החברתיות, ניתן לראות עבודות רקמה בכל הרמות, למצוא טיפים יעילים בכל הקשור לרקמה למתחילים וללמוד על סדנאות רקמה, איך רוקמים, רקמה קלאסית או מודרנית ועוד! כאופייני לאינטרנט ואופייני לעולם הרקמה- השפע הרב, הצבעוניות, מגוון הטכניקות והסגנונות, מעוררים את החשק בקרב יותר ויותר אנשים- ללמוד לרקום!

אמנית הרקמה שכובשת את ישראל- הכירו את אנה בל

בעבודות הרקמה של האמנית אנה בל, התאהבתי מהרגע הראשון- ואני בטוח שזה יקרה גם לכם! הכישרון הרב והדמיון העשיר שלה היו שם כבר מההתחלה- אך לאורך השנים, כמו גם עם כל עבודת רקמה אותה היא יוצרת, אני נדהם כל פעם מחדש. השימוש במספר טכניקות במקביל, שילוב הצבעים והיצירתיות האין-סופית, מעניקים לרקמה חיים משלה.

האמנית המוכשרת החלה לרקום כשלמדה בבית הספר- ולא הפסיקה מאז. הרקמה, שהיתה עבור הילדה אנה בל כתחביב ופנאי בלבד, הפכה למקור פרנסתה ולתשוקה הגדולה של האמנית אנה בל בבגרותה. כיום, מתפרנסת היא מרקמה במשרה מלאה- יצירה והכנת עבודות רקמה ומכירתם, כמו גם הדרכת סדנאות רקמה לכל הרמות.

בכל אחת מסדנאות הרקמה אותן מעבירה אנה בל, היא מספרת את סיפורה האישי המעורר השראה, מעבירה למשתתפי הסדנה את תשוקתה לרקמה, משרה אווירה נעימה ויוצרת עניין רב. כמובן ולא פחות חשוב מכך- אנה בל מלמדת בייסודיות את הטכניקות השונות ומספקת את כל הכלים בעזרתן ניצור את היצירות שתמיד חלמנו לרקום. את הסדנאות מעבירה אנה בל בדרך חווייתית ומהנה, בקבוצות קטנות, עם ליווי ויחס אישי לכל משתתף.

רקמה עבודת יד, כל אחד יכול! סדנאות רקמה למתחילים

"איך עושים כזה? איך רוקמים?" אלה וודאי השאלות הראשונות שקופצות לראש כאשר מתבוננים ברקמה מלאכת יד. "מעולם לא החזקתי חוט ומחט- האם גם אני אצליח לרקום?" כמו גם "אני מחפש תחביב חדש- האם רקמה תתאים גם אם אין לי ניסיון?" הן שאלות הנשאלות שוב ושוב בקרב המתעניינים החדשים והרבים בעולם הרקמה. התשובה לכך פשוטה, גם אם תתקשו להאמין- כן, כל אחד יכול לרקום! סדנת רקמה למתחילים אותה מעבירה אנה בל- אף מבטיחה ומקיימת שתוך 4 שעות בלבד, תיצרו בעצמכם את יצירת הרקמה הראשונה שלכם.

סדנת רקמה למתחילים תספק 4 שעות של למידה ופיתוח כישורים בדרך המהנה ביותר! הסדנה היא מפגש חברתי באווירה מיוחדת, במהלכו זוכים המשתתפים ליצור ביחד, לדבר, להתחבר אל עצמם ואל הקבוצה- ולהתחבר לראשונה או מחדש לעולם הרקמה, בעזרתה של מדריכה מנוסה. בסיום הסדנה, המשתתפים יקחו איתם את הפריט אותו רקמו בעצמם- צעצוע או תיק חדש, בהתאם לסדנה שנבחרה.

סדנת רקמה למתחילים- מידע נוסף

אני וצוות 'מכונת תפירה' ממליצים בחום על סדנת רקמה למתחילים עם אמנית הרקמה אנה בל. הסדנה מתקיימת בקבוצות קטנות של עד 6 משתתפים ובאווירה נהדרת. כחלק מהסדנה תקבלו את כל חומרי הגלם להם אתם זקוקים כדי לרקום- חוטים, מחטים, בדים וצעצוע או תיק לרקום עליו- אותו גם תקחו הביתה.

משך הסדנה הוא 4 שעות בלבד- ובסיומה, גם משתתפים ללא ניסיון כלל, ירכשו כישורים חדשים ואת טכניקות הבסיס ליצירת רקמה יפהפיה לגמרי בעצמם. תה, קפה, עוגיות ומצב רוח מהמם הם חלק בלתי נפרד מכל סדנה- בנוסף לטכניקות והכישורים שתרכשו, בהחלט מדובר בחוויה ייחודית אותה תזכרו לאורך זמן.

לסדנאות רקמה - לחצו כאן