טקס סיום מגמת המשטרה
טקס סיום מגמת המשטרה צילום: דוברות המשטרה

כמאה תלמידי המגמה משלושת כפרי הנוער הודיות, כנות וניר העמק של המנהל לחינוך התיישבותי ופנימייתי, הגיעו השבוע למכללה לשוטרים בבית שמש על מנת להשתתף בטקס רשמי בו חולקו להם תעודות סיום והוכרזו המצטיינים.

במהלך לימודיהם במגמה ביקרו התלמידים במטה הכללי של משטרת ישראל, במתקן של שירות בתי הסוהר ובבית המשפט. בין תחומי הלימוד לומדים התלמידים סוציולוגיה, קרימינולוגיה ואת תפקידי משטרת ישראל.

באירוע השתתפו השר לביטחון פנים אמיר אוחנה, מפכ"ל המשטרה קובי שבתא וראש אגף ההדרכה של משטרת ישראל ניצב אבשלום פלד, השרה לקידום קהילתי אורלי לוי אבקסיס ומנכ"ל המשרד חגי רזניק, מנהלת המנהל לחינוך התיישבותי אילנה נולמן, מנהל אגף חינוך פנימייתי רון פרייזלר, וראש אגף קליטת יוצאי אתיופיה במשרד העלייה והקליטה דוד יאסו.

מפכ"ל המשטרה (רנ"צ) קובי שבתאי ציין כי "אנחנו רואים בכם חוליה בשרשרת הדורות של המשטרה. השתלבותכם בתוכנית משמעותה קבלת החלטה אמיצה ובוגרת באשר לעתידכם כאזרחים הגונים הרוצים לחיות בחברה הגונה ומתחשבת".

השר לביטחון פנים אמיר אוחנה ציין כי "מיטב הנוער הישראלי יצא משעריהם של כפרי הנוער הללו ונטל חלק פעיל, משמעותי, מוביל, בעיצוב פניה של החברה בישראל. שימרו וזכרו את הערכים שלמדתם כאן, לקראת היותכם דור המפקדים וקציני המשטרה של השנים הבאות". השרה לקידום קהילתי ח"כ אורלי לוי אבקסיס ציינה: "אני מצדיעה לכם. אתם יוצאים מכאן כשבידכם כרטיס כניסה לחברה ולחיים".

מנהלת המנהל לחינוך התיישבותי ופנימייתי אילנה נולמן ברכה אף את מסיימי המגמה: "חוסנה של חברה נמדד בתחושת המוגנות של חבריה, וביכולת של כל אחד לממש את יכולותיו, תוך שמירה על ערכים של נתינה וסולידריות חברתית, אלה הנורמות שמחזיקות חברה".

"במהלך שלוש השנים האחרונות עברו התלמידים מסלול של מסוגלות, אתגרים, גיבוש ולימוד עבודת צוות", ציין מפקד מגמת המשטרה בכפר הנוער הודיות רפ"ק איציק קוגן. "אני מבקש לברך את מצטייני המגמה טליה תמר בן שושן ויהודה כהן שהוכיחו את עצמם לאורך הזמן גם כתלמידים וכמפקדים".

מנהל כפר הנוער הודיות, כפר נוער דתי בגליל התחתון, אלי שטיין ציין בתום האירוע כי "זוהי התרגשות עצומה לראות שנה אחר שנה את פריחתה ושגשוגה של מגמת המשטרה בכפר הנוער. תלמידי המגמה הוכיחו פעם אחר פעם את יכולתם לעמוד בפני אתגרים פיזיים וחברתיים. אני רוצה להודות לרפ"ק קוגן על הובלת המגמה ביד רמה וכן לקודמו בתפקיד רפ"ק שימי קרן שהתחיל את התהליך החשוב הזה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו