ריקודגלים בירושלים. ארכיון
ריקודגלים בירושלים. ארכיון צילום: יצחק קלמן

מצעד הדגלים שתוכנן להתקיים ביום חמישי הקרוב יבוטל לחלוטין. כך הוחלט בתום ישיבה שנערכה בין המשטרה למארגני מצעד הדגלים במגרש הרוסים.

לערוץ 7 נודע כי במהלך הישיבה סירבה המשטרה לשום מתווה לקיום צעדת דגלים. גם לא מתווה הכולל צעידה במערב העיר

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ', הגיב על ביטול מצעד הדגלים בירושלים ואמר כי מדובר ב"כניעה מבישה לטרור ולאיומי החמאס".

"מפכ"ל המשטרה לא מסוגל להגן על צועדים ברחובות ירושלים עם דגלי ישראל ולא מסוגל להגן על תושבי לוד, רמלה ועכו היהודיים. עכשיו הוא גם הופך את יחיא סינוואר למי שמנהל את ירושלים. זו כניעה מבישה לטרור ולאיומי החמאס", הוסיף.

לדבריו, "עם ישראל חי וראוי למנהיגות אחרת. חזקה ונחושה יותר. הוא ימשיך לצעוד בגאון ברחובות ירושלים כולה ולהתיישב בכל מקום בה".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ בן גביר, תוקף בחריפות את מפכ"ל המשטרה על החלטתו לבטל את מצעד הדגלים. לפי דבריו, המפכ"ל "נכנע לחמאס ומתקפל בפני ארגוני הטרור ומקפל את הדגל".

"לצערנו מפכ"ל המשטרה ממשיך את קו הכניעה וההתקפלות לטרור. אני לא מתכוון לוותר וביום חמישי הקרוב אצעד את המסלול המלא ברחבי העיר העתיקה בירושלים. קורא לחברי הכנסת להצטרף אלי ולממש את החסינות שלנו ואת ריבונות מדינת ישראל בירושלים", אמר בן גביר.

מזכ"ל תנועת הנוער עזרא שאול דה מלאך מסר, "הבענו את עמדתנו הערכית כי זו זכותנו לצעוד בעיר בירתנו בגאווה. התאכזבנו לגלות כי זו שוב המלצת המשטרה".

"למרות זאת, כעמדה ערכית נמשיך לחנך לשמירת החוק ולקיום החלטות גם כאלו שאינן נכונות בעינינו. כשתנתן האפשרות, נצעד בגאון ובעצמה רבה ונראה לעולם כי ירושלים היא בירתנו הנצחית של עם ישראל"