השרה עומר ינקלביץ'
השרה עומר ינקלביץ'צילום: משה ביטון

מול התפרצות גל האנטישמיות ברחבי העולם נגד יהודים ומוסדות קהילתיים, החליטו שרת התפוצות עומר ינקלביץ' ויו''ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס לחזק את מנהיגי הקהילות.

השניים פנו יחד עם 64 ראשי רשויות ומועצות, במכתב ל04000 מנהיגי קהילות וראש ארגונים יהודיים בעולם כדי לחזק אותם.

בין המנהיגים והארגונים: CRIF - ארגון הגג של הארגונים היהודיים בצרפת, ועידת הנשיאים בארה''ב, ה JFNA- הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה, ועוד מנהיגים רבים בקהילות יהודיות בעולם – מאוסטרליה ועד צ'ילה.

במכתב כתבו השרה ינקלביץ ויו''ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס, ''בשבועות האחרונים אנו עדים להשפעתו של הגל ההולך וגדל של אנטישמיות נגד יהודים, קהילותיהם, ומוסדותיהם בכל רחבי העולם. בשמה של ממשלת ישראל והחברה הישראלית, אנו שולחים לכם את תמיכתנו".

"לאורך כל שנות קיומה של מדינת ישראל, יהודי התפוצות תמיד עמדו ועדיין עומדים לצידנו כעמוד השדרה של כוחנו וחוסננו. בעת הזו וברוח המשפט "כל ישראל ערבים זה בזה," גם אנו בישראל עומדים כאן לצדכם", הוסיפו.

"אנו שותפים לאותן תחושות של חשש ודאגה בקבות העלייה החדה של אירועי אנטישמיות בקהילותיכם ובמוסדותיכם. למרות חילוקי הדעות הפוליטיים כאן בארץ, אנו עומדים מאוחדים ואיתנים מאחוריכם כעם אחד ומשפחה אחת. לא מתקבל על הדעת שיהודי בלוד, לוס אנג'לס, או לונדון ירגיש את הצורך להסתיר את יהדותו מחשש לשלומו. אתם איתנו תמיד בלב ואנו מתפללים לשלומם של קהילותיכם. כולי תקווה שבעתיד נצליח לחבור יחד לא רק סביב אתגרים משותפים אלא, בעזרת ה', סביב הזדמנויות משותפות ולחגוג יחד'', חתמו.

המועצות והערים החתומות: אור יהודה, אור עקיבא, אורנית, אילת, אלפי מנשה, אפרת, אריאל, בוקעאתא, בית ג'אן, ג'וליס, גן יבנה, גני תקוה, אליקים, דימונה, זכרון יעקב, חדרה, חצור הגלילית, חריש, טבריה, יסוד המעלה, יוקנעם, כסרא-סמיע, כפר ורדים, כפר שמריהו, כפר תבור, כרמיאל, להבים, לוד, מזכרת בתיה, מטולה, מיתר, מעלה אדומים, עוספיה, עכו, עמנואל, עפולה, קדומים, קצרין, קריית ארבע, קריית יערים, קריית עקרון, קרני שומרון, רמת ישי, שלומי, תל מונד, בית אריה, ראשון לציון, מועצת יש"ע, מועצת מגילות ים המלח, המועצה האזורית שומרון, מועצת בנימין, קריית טבעון, נתיבות, מזכרת בתיה, צפת, אשקלון, אשדוד, באר שבע, שער הנגב, מודיעין, חיפה