לצאת מהמשבר הכלכלי
לצאת מהמשבר הכלכליiStock

תקופת הקורונה ומבצע 'שומר החומות' הביאו איתן משפחות רבות למשבר כלכלי קשה, מנתונים רבים שמגיעים לעמותה באשר לרמות העוני מתקבלת תמונה קשה של הורים רבים שפוטרו מעבודתם, הוצאו לחל"ת ואף נאלצו לחתום על ימי חופש בשביל להיות עם ילדיהם בזמן שהם בבית ללא שגרה ועל חשבון שעות העבודה.

בנוסף, במקימי מדווחים על משפחות רבות המתקשות לסגור את החודש ונאלצות להפחית בצרכים בסיסיים כמו אוכל ותנאים היגיינים. י', אם לשלושה מצפון הארץ המטופלת במקימי, מספרת: "עשינו שיחה קשה לילדנו והסברנו להם שצריך להפחית דרסטית בהוצאות ושאין לנו כסף לקניות".

תורמים עכשיו באמצעות מקימי לשיקום כלכלי אמיתי וארוך טווח. בזכות תרומתך מקימי תוציא עוד משפחות ממעגל העוני בישראל.

במסגרת המאבק במשבר הכלכלי, עמותת מקימי המסייעת ומלווה משפחות שנקלעו למשבר כלכלי מן השורש ע״י ליווי מקצועי ומקיף של מומחים וסיוע באמצעות מענקים, התגייסה למלחמה במשבר והחלה תהליכי שיקום כלכלי ארוך טווח עם מספר רב של משפחות חדשות.

זיוה אליהו, יועצת בעמותת מקימי, מסבירה על האתגר: "דווקא בתקופה זאת, בתקופה שדו"ח העוני מציג תמונה קשה אנו קוראים לעם ישראל שיתגייס למלחמה ויעזור למשפחות לצאת מהצרה שנקלעו אליה. בשל המצב, יועצים ומלווי משפחות בשנתיים האחרונות לא הרבו לישון, הם נפגשים עם משפחות גם בשעות הקטנות של הלילה רק כי הם רואים בדבר שליחות של ממש, אני קוראת לעם ישראל לסייע למשפחות, הפונות לעמותה לשיקום אמיתי לאורך כל הדרך עם הצוות המקצועי שלנו, עד ליציאה לדרך כלכלית חדשה. מדובר בהצלת נפשות של ממש"

תורמים עכשיו באמצעות מקימי לשיקום כלכלי אמיתי וארוך טווח. בזכות תרומתך מקימי תוציא עוד משפחות ממעגל העוני בישראל.