איתמר בן גביר לערוץ 7: בנט מכר את הארץ למען בצע שלטון

ח"כ בן גביר רואה באזהרות ראש השב"כ צעד פוליטי לאחר התעלמות ארוכה מהסתה משמאל, תוקף את בנט בחריפות ונערך גם לאופוזיציה.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ז בסיון תשפ"א

חבר הכנסת איתמר בן גביר (עוצמה יהודית) מספר על הישיבה המיוחדת בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת בה השתתף ועסקה במה שמוגדר כהסתה מצד ימין, תוקף את ממשלת בנט-לפיד הנרקמת ונערך למאבק נחוש מספסלי האופוזיציה.

בדבריו מזכיר חבר הכנסת בן גביר אינספור קריאות לרצח ופגיעה בראש הממשלה ובני משפחתו שנשלחו לאוויר לאורך כל השנה האחרונה מכיוון שמאל. זאת לצד איומים שהופנו אליו עצמו באזהרו לפגיעה ישירה בו אם יגיעה לרמלה או לוד, ולמרות כל אלה לא נשמעו קולות אזהרה מכיוונו של ראש השב"כ או מכיוונן של המשטרה או הפרקליטות, "ופתאום בעיתוי הזה יש דיון דחוף וראש השב"כ מגיע לדבר".

"אני נגד הסתה ונגד קריאות לפגיעה מכל כיוון, אבל הצביעות כאן חוגגת", אומר בן גביר ובהתייחס להתקפות האישיות כלפי חברי הכנסת של 'ימינה' אומר בן גביר כי כל זאת "חמור מאוד, אבל צריך להפריד בין זה לבין מכתב רבנים שהוא לגיטימי והפגנות לגיטימיות. יש כאן תחושה ששופכים את התינוק עם המים, שפתאום אסור להפגין ולדבר ואולי צריך רק להשתחוות להוד מעלתו נפתלי בנט. אז לא, מותר לבקר ומותר להפגין ולצעוק", אומר בן גביר ומזכיר את המימרא לפיה כאשר סותמים פיות הידיים מתחילות לעבוד...

"מקומם אותי שאת כל הדברים הללו עשו גם לנו. לפני פחות מחודש ניסו להוריד אותי מהכביש והתקשורת שתקה ולא הצמידו לי כאן אבטחה, המשטרה לא עשתה כלום. זו בדיוק הבעיה. יש כאן מוסר כפול".

"אני רואה בהודעת ראש השב"כ התערבות פוליטית וניצול ציני, רצון להביא אג'נדה פוליטית. למה הוא נזכר היום? למה לא שמענו אותו עד היום? למה כשפוגעים ביהודים בלוד ויש הסתות ברשתות החברתיות במאות ואלפי פוסטים וסטטוסים וקריאות לרצח יהודים בלוד רמלה ושמעון הצדיק, למה לא שמענו אז את ראש השב"כ?".

בהתייחס לדבריה של חבר הכנת מאי גולן על נפתלי בנט וגדעון סער קובע בן גביר כי הדברים נאמרו בקונטקסט רחב הרבה יותר ולא ניתן להוציא דברים מהקשרם כדי לייצר את הסיפור. "מאי גולן היא חברת כנסת אחראית ושקולה. יש לה ביקורת כמו לרבים אחרים וביקורת היא דבר לגיטימי וחשוב".

על החלטת המשטרה לבטל את צעדת הריקודגלים אומר בן גביר כי מדובר בפארסה, "יושבת ראש הועדה קיימה דיון על הסתה ושילבה בדיון את עניין מצעד הדגלים ואני שואל ממתי מצעד עם דגלי ישראל הוא הסתה, ממתי הליכה ברחוב עם דגל זו עבירה על החוק?", שואל בן גביר הרואה את ישראל מתדרדרת במדרון חלקלק שמתחיל באזהרות סביב הגדרות בשער שכם, הלאה לעליה להר הבית בהמשך רואים נוכחות יהודית בלוד ורמלה כהתססה ויהודים שמתגוררים בשכונת שמעון הצדיק על פי צו בית משפט מדובר בהלהטת רוחות וכו'. "אין גבול".

"ההתקפלות בפני ארגוני הטרור היא שנותנת להם את החשק להמשיך ולפגוע. אם אנחנו מתקפלים זה מה שנותן לחמאס חשק לטווח את ישראל. להיות חכם זה אומר לצעוד ברחובות ירושלים ולהניף את דגלי ישראל ולומר לארגוני הטרור שאנחנו בעלי הבית ולא אתם תקבעו את סדר היום".

על הסוגיה הפוליטית נשאל בן גביר אם לא נכון היה למפלגתו להצטרף לממשלה הנרקמת, ממשלת בנט-לפיד. בן גביר מתייחס בגיחוך לאפשרות שיישב יחד עם סמוטריץ' בממשלה בה חבר מנסור עבאס ו"נמכור את המדינה? הרי להיפך, כל מי שבא אליי היום אומר שצדקנו. כולם רואים מה מנסור עבאס ביקש וקיבל, אז במקום שבנט יעשה את זה, שאני וסמוטריץ' נעשה את זה?".

לדבריו מתוך ידיעה הוא קובע כי גדעון סער היה מצטרף לממשלה עם הליכוד לו בנט היה מגיע. "אני אומר זאת מתוך ידיעה ברורה אבל לצערי מי שקילקל הכול ורוצה להיות ראש ממשלה ולא מעניין אותו שום דבר, מוכרים את הדרום, מבטלים את חוק קמיניץ, מעבירים 53 מיליארד למנסור עבאס שמקים מטה טלפוני למי שזורק אבנים כאשר הוא זעק נגד בזבוז של שני מיליארד בגלל בחירות, הוא בנט שההתנהלות שלו חצתה את כל הקווים והגבולות. הוא מכר את ארץ ישראל ומוכר את עם ישראל ופוגע במדינת ישראל. אף אחד בציונות הדתית לא היה מוותר על העקרונות שלנו בשביל בצע שלטון".

בדבריו מביע בן גביר תקווה שגם כעת עוד יתרחשו דברים שיביאו לשינוי ולהקמת ממשלת ימין, אך עם זאת הוא מבהיר את נכונותו למאבק נחוש מספסלי האופוזיציה, אם אכן לשם יגיע, "למען העם והארץ שלנו. יש כאן קואליציה שלא עוצרת באדום ומישהו צריך לעשות את העבודה למען עם ישראל וחיילי צה"ל".