ניר אורבך
ניר אורבךצילום: Avshalom Sassoni/Flash90

תלמידי הרב אלישע וישליצקי שלחו היום (שני) מכתב לח"כ ניר אורבך (ימינה) והפצירו בו כי לא יתפטר מהכנסת ויתנגד לממשלת בנט-לפיד הנרקמת.

ח"כ אורבך התבטא מספר פעמים על הקשר המיוחד שלו לרב וישליצקי, ובדבר היותו תלמידו. כעת, כאמור, חלק מתלמידיו שלחו לו מכתב מיוחד.

"כולנו, חבריו ותלמידיו, ודאיים, בלי אף צל של ספק, שהרב אלישע היה בעד שתתגבר ותתנגד לרעה העומדת בפתח ח"ו", כתבו.

"הרב היה אוהב אותך בלי שום תנאי, מחבק אותך בכל ליבו, מחזק ונותן לך כוח, כמובן, אבל 'נותן לך כוח', למה? לעמוד על האמת למען ה', למען עם ישראל, התורה, הארץ, צמיחת הגאולה, הציונות הדתית, הציונות והזהירות והזריזות שמשיח בן יוסף לא ימות", הדגישו.

לקריאת המכתב המלא לחצו כאן

לדבריהם, "הרב אלישע היה איש אמת, לא פחד ולא התבייש, לא נשא פנים לאיש, בעוז ובענוה, ונלחם בכל התוקף בנכלי הפוליטיקה, בשיעבוד לחולשות, לתקשורת, למחויבויות כאלה ואחרות", אמרו.

הם קראו לו להישאר בכנסת ואף להתנגד לממשלה שתקום. "אם תלמיד נאמן אתה לתורתו, וקשור באמת לדרכו ולרוחו – אל תדמה בנפשך להימלט, לא להתפטרות ולא להישארות ריקנית בניסיון להקמת ממשלה דמיונית זמנית חולפת, אפילו לא כזו שתחזיק שעה אחת, אלא להתנגדות אמיצה כדי לפרק את הזדון הזה לחלוטין", כתבו.

על המכתב חתמו תלמידים רבים וביניהם אחיה ויהונתן וישליצקי בניו של הרב וישליצקי, ראש ישיבת מצפה רמון הרב צבי קוסטינר, רב היישוב פסגות הרב יוסף וייצן, רב גוש קטיף לשעבר הרב יגאל קמניצקי, הרב קובי דביר מישיבת מצפה רמון, ראש מפלגת 'נעם' לשעבר הרב דרור אריה, חבר מפלגת 'נעם' אבנר פורת, הרב שמעון בן ציון מקרית ארבע, יקי כהן משדרות, אילן חזן מקרית גת, משה נעמן מנהל בית המדרש בגבעת שמואל, הרב בניה ליפשיץ מישיבת ההסדר נווה דקלים באשדוד.