ניר אורבך
ניר אורבךצילום: דוברות הכנסת – נועם מושקוביץ

ח"כ ניר אורבך מימינה, ששקל להתנגד להקמת ממשלת בנט-לפיד, צפוי לתמוך בהקמת הממשלה, כך צוטט גורם בקואליציה המתגבשת ב'גלובס'.

על פי הדיווח, אורבך יתמוך בהקמת הממשלה ובכך יעניק לה את האצבע ה-61 הנדרשת, ובמקביל ימונה לשר ההתיישבות, תפקיד בו מחזיק כיום השר צחי הנגבי. בימינה הכחישו את הדיווח

ראשי מועצות ביהודה ושומרון שיגרו מוקדם יותר היום מכתב לאורבך בו הפצירו בו להצביע נגד הקמת הממשלה החדשה בראשות יאיר לפיד ונפתלי בנט.

ראשי המועצות הבהירו כי עמדת יו"ר מועצת יש''ע דוד אלחיאני התומך בממשלת האחדות אינה מייצגת אותם. "ביממה האחרונה יו"ר מועצת יש"ע הביע תמיכה בהקמת הממשלה החדשה ואף נפגש עמך בנושא זה. ניתן לחשוב בטעות שזו עמדה רשמית של מועצת יש"ע או שזו דעתם של רוב ראשי הרשויות ביהודה ושומרון, ולא היא''.

''אנו החתומים מטה קוראים לך לא להפנות עורף לציבור הלאומי אלא להיות נאמן לערכיך, ערכים שבשמם פעלת בעשייה הציבורית ארוכת השנים ועל בסיסם התמודדת לכנסת''.

ראשי המועצות הדגישו במכתבם לאורבך: ''החיבוק משמאל ומהתקשורת הכללית מבלבל. נותן לרגע תחושת חמימות של אחדות מעושה, אך מסמה את העיניים מהאמת, על אף שהיא זועקת''.

''ניר, אחריות כבדה מונחת על כתפיך. אחריות על עם ישראל, על הזהות היהודית, על ארץ ישראל ומדינת ישראל. יש קונה עולמו בשעה אחת. 'מי יודע אם לא לעת כזו הגעת למלכות'. אנו קוראים לך לקחת אחריות, לאזור אומץ ולהתנגד להקמת ממשלת העוועים הזו. להתנגד ולא להתפטר, בידיך הדבר, אנו מאמינים שבתוך תוכך אתה במקום הנכון''.