הלוויתו של שון כרמלי בזמן מבצע צוק איתן
הלוויתו של שון כרמלי בזמן מבצע צוק איתן צילום: FLASH90

בליבם לעד. מועדון ספורט גדול לא נמדד רק בהישגים ובתוצאות אליהם הוא מגיע, כי אם בהשפעה שלו על קהל האוהדים וביכולת שלו לפעול במישורים נוספים שלא קשורים רק לספורט.

אחד ממועדוני הכדורגל עם קהל האוהדים הגדול ביותר בשנים האחרונות הוא מכבי חיפה שכמעט לכל משחק בית מגיעים כ-30,000 אוהדים ונדמה כי זה לא מקרה ובטח שלא קשור באופן ישיר למידת ההצלחה על כר הדשא, לאחר שהאלופה הטריה של ליגת העל בכדורגל חוותה עשור מלא באכזבות וכישלונות.

היום (שני), שבוע אחרי שזכו באליפות ה-13 בתולדות המועדון והראשונה אחרי עשור, עשתה חיפה מעשה של אלופים אמיתיים כשמנהל הקבוצה, גיל אופק, הביא את צלחת האליפות לקברם ולביתם של שלושה מחללי צה"ל.

מדובר בקברם של שון כרמלי החייל הבודד שנפל במבצע "צוק איתן" ואת דרכו האחרונה ליוו 40,000 מאוהדי הקבוצה ולא רק, שנענו לבקשת המשפחה, עומר טביב שנפל במבצע 'שומר החומות' לפני חודש כאשר טיל נ"ט פגע ברכב הצבאי בו היה ואדיר כץ זכרם לברכה.

"שון, עומר ואדיר ליוו אותנו בכל ליבם ולצערי הרב הם לא איתנו ברגע המאושר הזה. זה המעט שאנחנו יכולים לעשות כדי להנציח את זכרם ולעודד ולו במעט את המשפחות. יהי זכרם ברוך", אמר מנהל הקבוצה אופק.

"רוצה לציין את הרגישות ואת תשומת הלב הרבה שהוענקה למשפחתו הכואבת של עומר. ההגעה לשבעה, הטקס במשחק האליפות וההגעה אליהם היום עם צלחת האליפות, היא דוגמה ומופת למועדון המדהים הזה! מועדון שמקבל אהבה רבה מקהל המעריצים כל הזמן, גם כשאין אליפות, אבל יודע לעטוף בחיבוק ענק כשצריך! מדובר בקצת רגעי נחת בתקופה כאובה ועצובה כל כך. תודה על מי שאתם", אמרה דודתו של עומר טביב ז"ל, שיקמה.