ח"כ אופיר סופר: לא ניכנס לממשלה, תפסיקו עם הבדיחה הזו

ח"כ סופר בראיון לערוץ 7 על ההסתה כלפי חברי ימינה: "יש קולות שצריכים לבוא לידי ביטוי". כניסה לממשלה? מותר להיות באופוזיציה.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ז בסיון תשפ"א

ח"כ אופיר סופר (הציונות הדתית) תוהה מדוע נזכר ראש השב"כ דווקא כעת להזהיר מפני ההסתה, מסביר את ההתנגדות לישיבה עם מנסור עבאס ותוקף את הממשלה החדשה בראשות בנט ולפיד.

"מאוד קשה לי עם הודעתו של ראש השב"כ שנאמרה בזמן מסוים. ממילא יש לזה משמעות. כלפי מי מופנית אותה התראה? אני ביקשתי להשתתף בדיון בועדת המשנה כדי להבין האם יש נתונים אמיתיים שנובעים מאיתור ברשת שמעידים על הקצנה. לצערי אני חושב שהציבור חייב לקבל תשובות בעניין הזה. כשאנחנו רואים פוסטים כמו של העיתונאי ידידיה מאיר נסגרים, כולם יכולים להסכים איתי שזה לא סביר".

אתה רואה מה עושים לחה"כ עידית סילמן ולניר אורבך, זו לא הסתה?

"פניתי אמש לראש השב"כ כדי לנסות להתרשם באופן בלתי אמצעי ולראות מה הביא אותו להוציא את ההודעה. הסיכום היה שאם לא אבוא אל סיפוקי נמשיך לעמוד בקשר וזה מה שאני מתכוון לעשות, כולנו צריכים להיזהר מחיי אדם ומהסתה חלילה. ויחד עם זאת צריך לזכור שיש קולות שצריכים לבוא לידי ביטוי".

אתם תצטרפו לממשלת בנט-לפיד כדי להשפיע מבפנים?

"אפשר להפסיק עם הבדיחה הזאת. בנט הלך לממשלת שמאל ביודעין מהיום הראשון. אין לנו מה לחפש בממשלה הזאת. מותר להיות באופוזיציה, לפעמים זה אפילו יעיל יותר".