הפגנה מול ביתו של אורבך: "לא להונאת המאה"

פעילי הליכוד וסיעת הציונות הדתית מפגינים בפתח תקווה סמוך לביתו של ח"כ אורבך מימינה. "אל תתפטר, תמנע ממשלת שמאל".

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"ז בסיון תשפ"א

עשרות בני אדם, צעירים ומבוגרים, מפגינים הערב (שני) מול ביתו של ח"כ ניר אורבך (ימינה), וקוראים לו להצביע נגד הקמת הממשלה החדשה בראשות נפתלי בנט ויאיר לפיד.

ח"כ גלית דיסטל אטבריאן מהליכוד אמרה לערוץ 7: "זו הפגנה של כל מי שמחשיב את עצמו חלק מהגוש הלאומי, הציוני, הגאה, זו לא הפגנה של הליכוד, הפגנה שהיא של כל מי שמרגיש צורך בממשלה שלא מתבלבלת בלאומיות וביהדות שלה או בערכים שלה או בזכותה על הארץ שלה.

''זו הפגנה נגד ממשלת השמאל. זו הפגנה של כל מי שרוצה שתמשיך להתקיים מדינה יהודית ודמוקרטית", הוסיפה דיסטל והודתה: ''אני כבר לא מאמינה שניר אורבך ישנה את דעתו, אבל ההפגנה מראה שזו רק תחילת הדרך מבחינתנו. נפגין נגד זילות הדמוקרטיה. אני לא מצליחה לחשוב על מדינה מערבית שבה בגלל תכסיסים אדם בלי תמיכה ציבורית הוא ראש הממשלה''.

ח"כ ניר אורבך צפוי לתמוך בהקמת הממשלה, יעניק לה את האצבע ה-61 הנדרשת ובמקביל ימונה לשר ההתיישבות, תפקיד בו מחזיק כיום השר צחי הנגבי. בימינה הכחישו ואמרו שחלוקת התפקידים טרם סוכמה.

ראשי מועצות ביהודה ושומרון שיגרו מוקדם יותר היום מכתב לאורבך בו הפצירו בו להצביע נגד הקמת הממשלה החדשה בראשות יאיר לפיד ונפתלי בנט.

ראשי המועצות הבהירו כי עמדת יו"ר מועצת יש''ע דוד אלחיאני התומך בממשלת האחדות אינה מייצגת אותם. "ביממה האחרונה יו"ר מועצת יש"ע הביע תמיכה בהקמת הממשלה החדשה ואף נפגש עמך בנושא זה. ניתן לחשוב בטעות שזו עמדה רשמית של מועצת יש"ע או שזו דעתם של רוב ראשי הרשויות ביהודה ושומרון, ולא היא''.

''אנו החתומים מטה קוראים לך לא להפנות עורף לציבור הלאומי אלא להיות נאמן לערכיך, ערכים שבשמם פעלת בעשייה הציבורית ארוכת השנים ועל בסיסם התמודדת לכנסת''.

ראשי המועצות הדגישו במכתבם לאורבך: ''החיבוק משמאל ומהתקשורת הכללית מבלבל. נותן לרגע תחושת חמימות של אחדות מעושה, אך מסמה את העיניים מהאמת, על אף שהיא זועקת''.

''ניר, אחריות כבדה מונחת על כתפיך. אחריות על עם ישראל, על הזהות היהודית, על ארץ ישראל ומדינת ישראל. יש קונה עולמו בשעה אחת. 'מי יודע אם לא לעת כזו הגעת למלכות'. אנו קוראים לך לקחת אחריות, לאזור אומץ ולהתנגד להקמת ממשלת העוועים הזו. להתנגד ולא להתפטר, בידיך הדבר, אנו מאמינים שבתוך תוכך אתה במקום הנכון''.