ח"כ גלית דיסטל אטבריאן לערוץ 7: ''אני לא מאמינה שניר אורבך ישנה את דעתו''

חברת הכנסת מהליכוד הפגינה בפתח תקווה: "אני לא מצליחה לחשוב על מדינה מערבית שבה בגלל תכסיסים אדם בלי תמיכה ציבורית הוא ראש הממשלה".

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"ז בסיון תשפ"א

עשרות בני אדם, צעירים ומבוגרים, מפגינים הערב (שני) מול ביתו של ח"כ ניר אורבך (ימינה), וקוראים לו להצביע נגד הקמת הממשלה החדשה בראשות נפתלי בנט ויאיר לפיד.

ח"כ גלית דיסטל אטבריאן מהליכוד אמרה לערוץ 7: "זו הפגנה של כל מי שמחשיב את עצמו חלק מהגוש הלאומי, הציוני, הגאה, זו לא הפגנה של הליכוד, הפגנה שהיא של כל מי שמרגיש צורך בממשלה שלא מתבלבלת בלאומיות וביהדות שלה או בערכים שלה או בזכותה על הארץ שלה.

''זו הפגנה נגד ממשלת השמאל. זו הפגנה של כל מי שרוצה שתמשיך להתקיים מדינה יהודית ודמוקרטית", הוסיפה דיסטל והודתה: ''אני כבר לא מאמינה שניר אורבך ישנה את דעתו, אבל ההפגנה מראה שזו רק תחילת הדרך מבחינתנו. נפגין נגד זילות הדמוקרטיה. אני לא מצליחה לחשוב על מדינה מערבית שבה בגלל תכסיסים אדם בלי תמיכה ציבורית הוא ראש הממשלה''.

ח"כ ניר אורבך צפוי לתמוך בהקמת הממשלה של בנט ולפיד, יעניק לה את האצבע ה-61 הנדרשת ובמקביל ימונה לשר ההתיישבות, תפקיד בו מחזיק כיום השר צחי הנגבי. בימינה הכחישו ואמרו שחלוקת התפקידים טרם סוכמה.