בבצ'יק לצידו של ליצמן
בבצ'יק לצידו של ליצמן צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרקליטיו של יועץ שר הבינוי מוטי בבצ׳יק, עו״ד עמית חדד, עו״ד נועה מילשטיין ועו״ד מיכל רוזנבוים, פנו במכתב למשטרה בדרישה לאפשר להם לפגוש אותו, זאת לאחר שיחידת להב 433 מנעה מבבצ׳יק את הזכות להיוועץ עם עורך דין.

״מרשנו הינו עובד ציבור מסור שמשקיע את כל מרצו וזמנו לטובת מדינת ישראל ואזרחיה. אמש, בשעות הבוקר המוקדמות מאוד, נעצר מרשנו. עוד בטרם החלה חקירתו ניתנה לנו האפשרות לפגוש במרשנו, ואולם בשלב זה לא הייתה משמעות למפגש שכן מרשנו כלל לא ידע במה הוא חשוד ומה הטענות שנחקרות בעניינו״, נכתב על ידי הפרקליטים.

״למרות שנעצר בשעות הבוקר המוקדמות, מרשנו נחקר אמש במשך פחות משעה ונלקח להארכת מעצר בעניינו. בטרם החל דיון המעצר, ניתנה לנו האפשרות לפגוש במרשנו למשך דקות בודדות בחניון בית המשפט ללא כל פרטיות. גם בשלב זה לא ידע מרשנו במה הוא חשוד ומה הטענות העובדתית שנחקרות בעניינו. בנסיבות אלה, בהן לא ידע מרשנו בגין מה הוא נעצר ונחקר, לא יכולנו לספק למרשנו ייעוץ כלשהו״.

הפרקליטים ציינו כי ״החלטתם לא לאפשר לנו לפגוש במרשנו במהלך החקירה, הגם שלמיטב הבנתנו הוא דורש זאת שוב ושוב, מהווה פגיעה אנושה בזכותו הבסיסית ביותר של מרשנו להיוועץ עם עורך דין. התנהלותכם זו פוגעת בזכותו של מרשנו להליך הוגן ומטילה צל כבד על החקירה״.

עורכי הדין קובעים כי ״החלטתכם למנוע ממרשנו לממש את זכותו להיוועץ עם עורך דין עשויה בסופו של יום להוביל גם לפסילת כל ההודעות שנגבו ממרשנו עד כה, ובכך יפגעו לא רק זכויותיו של מרשנו אלא גם חקר האמת ואמון הציבור ברשויות אכיפת החוק״.

ממשטרת ישראל נמסר: "בניגוד מוחלט לנטען, צוות החקירה מבצע את החקירה במקצועיות תוך שמירה על זכויות החשודים והנחקרים בהתאם להוראות החוק. כראייה לכך, החשוד נפגש עם עו"ד מספר פעמים מאז מעצרו אמש וזאת בהתאם לשיקולי צוות החקירה כמקובל, נדגיש כי זכות ההיוועצות של החשוד לא נפגעה כלל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו