בנט עם סער ולפיד
בנט עם סער ולפידצילום: רענן כהן

לאחר פרסום ההסכמים הקואליציוניים מתברר כי נפתלי בנט וגדעון סער לא עמדו במילתם למתיישבים ולא כללו את הסדרת ההתיישבות הצעירה במסגרת ההסכמים הקואליציוניים להקמת הממשלה החדשה.

בפורום ההתיישבות הצעירה מודאגים, ואומרים כי בממשלה עם מפלגות שמאל קיצוני וערבים, נקיטת צעדים שיסדירו את הישובים ביו"ש מחייבת עיגון מקדים בהסכמים.

''זהו לא רק המשך של עוול שלטוני מתמשך, אלא גם חרפה מוסרית, שמתעצמת שבעתיים אל מול הסיכומים הברורים בנושא הבדואים בנגב, במסגרתם יוסדרו אלפי יח"ד של בניה בלתי חוקית, ויוקמו ישובים חדשים''.

בפורום הוסיפו: ''עשרות ישובים ביהודה ושומרון, שהוקמו על-ידי הממשלה, בשליחותה, תוך שמירה על האינטרסים של מדינת ישראל, ושעמדת המדינה הרישמית שיש להסדירם - ימשיכו להיות נטולי ביטחון, תשתיות, ושירותים אלמנטריים. בעוד עשרות מקבצי בניה בלתי חוקית בנגב, שהוקמו בחטא, ולמדינה אין אינטרס ואין מדיניות להסדירם - יזכו להליך מהיר מאוד של הסדרה והכשרה.

''תמונת המצב המצטיירת עגומה. אנו מצפים ודורשים מראשי המפלגות שהתחייבו לנו פעם אחר פעם, לעמוד במילתם לבצע את התיקון הנדרש ולדאוג שהסדרת ההתיישבות הצעירה תעוגן היטב בקווי היסוד של הממשלה כדי שתוכל לצאת לפועל כבר בחודשים הקרובים'', אמרו בפורום ההתיישבות הצעירה.

בנט עם דגן במאהל
בנט עם דגן במאהלצילום: רועי חדי

בחודש ינואר האחרון ביקר יו"ר ימינה נפתלי בנט במאהל ההתיישבות הצעירה מול משרד ראש הממשלה, והבטיח להסדיר את היישובים כאשר יהיה ראש ממשלה.

בנט קרא אז לראש הממשלה לאשר תוך 10 ימים את הסדרת ההתיישבות, "היום יש כ-20,000 ישראלים נורמטיביים כמו איתי עטרה ואחרים שמשלמים מיסים, עושים עשרות שנים מילואים, והם לא מקבלים את הזכויות הבסיסיות".

"באמצע מקלחת לבת של איתי נגמר המים, לא המים החמים, המים. אנשים שיש להם מכשירים רפואיים פתאום המכשיר מפסיק לעבוד, הם הפכו לאזרחים סוג ב' במדינת ישראל. נתניהו, תאשר עכשיו בעשרת הימים האלו את ההתיישבות הצעירה. אם אתה לא תעשה את זה, כשאני אהיה ראש ממשלה אני אעשה את זה", הבטיח.