אלביט תספק מערכות ראיית לילה לצבא בריטניה

אלביט מערכות זכתה בחוזה בסך 16 מיליון דולר לספק מערכות לראיית לילה מסוג XACT לצבא בריטניה

ערוץ 7 , כ"ח בסיון תשפ"א

אלביט תספק מערכות ראיית לילה לצבא בריטניה-ערוץ 7
אלביט
צילום: אלביט

אלביט מערכות הודיעה היום כי חברה בת שלה באנגליה Systems UK Limited. Elbit ("אלביט מערכות אנגליה"), זכתה בחוזה ראשוני בהיקף של כ-16 מיליון דולר (כ-11.5 מיליון ליש"ט) ממשרד ההגנה הבריטי, לספק לצבא בריטניה מערכות לראיית לילה מסוג XACT .

החוזה הראשוני יבוצע במהלך תקופה של 18 חודשים והוא כולל פוטנציאל להזמנות המשך במהלך תקופה של חמש שנים.

במסגרת החוזה, אלביט מערכות אנגליה תספק מערכת מיקרו דו-עינית קלת משקל לראיית לילה מסוג XACT nv33 בתצורת קסדה. מערכת ה- XACT nv33משפרת את יעילות המשימה בתנאי חשיכה ומאפשרת נהיגה בטוחה בשטח ללא שימוש בפנסי הרכב.

מערכות ממשפחת ה- XACT נבחרו על ידי מספר מדינות נאט"ו ביניהן גרמניה והולנד וכן על ידי ישראל, והן מוכחות מבצעית.

מרטין פוסייט, מנכ"ל אלביט מערכות אנגליה, אמר: "מערכות ה- XACT nv33 כבר הוכיחו את יכולתן לשפר את היעילות המבצעית עבור מספר צבאות בעולם ואנו שבעי רצון מההזדמנות לספק את היכולת הזו גם לבריטניה. הייצור והאספקה של ה- XACT nv33יביאו ליצירת מקומות עבודה מקצועיים נוספים בבריטניה וימחישו את חופש הפעולה והיעילות הכלכלית עבור הלקוח הבריטי".

יצוין כי אלביט מפתחת ומספקת מערכות לראיית לילה לשורת לקוחות בעולם בהם ארה"ב, הולנד, גרמניה, ישראל ואחרים.

ב-18 החודשים האחרונים אלביט חתמה על הזמנות בסך כ-95 מיליון דולר למשקפות ראיית לילה עבור צבא היבשה וכוחות המארינס האמריקנים, עבור הכוחות המיוחדים של משטרת גרמניה וכן עבור צבא הולנד.

החוזה הזה הוא השלישי מתחילת 2021 עבור אלביט באנגליה. הוא מצטרף לחוזה בסך 166 מיליון דולר לטכנולוגיות לאימון צוללות לחיל הים הבריטי ולחוזה בסך 137 מיליון דולר לספק לצבא בריטניה מערכת הרכשת מטרות חדשנית לשימוש קציני סיוע אווירי וצוותי סיוע אש.