סמוטריץ' תוקף את ניר אורבך: שחצן, חצוף ושקרן

יו"ר מפלגת הציונות הדתית במילים קשות על ח"כ אורבך שהחליט לתמוך בממשלת האחדות, "אפס, שחצן, חצוף, שקרן, ורודף כבוד ותפקידים".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ח בסיון תשפ"א

סמוטריץ' תוקף את ניר אורבך: שחצן, חצוף ושקרן-ערוץ 7
בצלאל סמוטריץ'
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ בצלאל סמוטריץ', יו"ר מפלגת הציונות הדתית, משתלח במילים קשות בח"כ ניר אורבך מסיעת ימינה שהחליט להצביע בעד ממשלת האחדות בראשות יאיר לפיד ונפתלי בנט.

''רוב מניין ובניין רבני, מנהיגי ומצביעי הציונות הדתית, שמתנגדים בכל תוקף לבגידה בערכים ובבוחרים ולהקמת ממשלת שמאל-תומכי טרור, הם לא הציונות הדתית של ניר אורבך. רק הוא כמובן", צייץ סמוטריץ' בטוויטר.

"רציתי לכתוב שהוא אפס. אבל הוא שחצן חצוף, שקרן, ורודף כבוד ותפקידים שאם היה מקבל שיריון אצלינו היה בא מיד", הוסיף ח"כ סמוטריץ'. ''בהתנערותו מהציונות הדתית אורבך עושה לה שירות טוב ומנקה אותה מאחריות. הציונות הדתית לא בוגדת בערכיה ונשארת נאמנת למחנה הלאומי.

''אורבך מוציא עצמו במפורש ממנה ומייצג למעשה רק את עצמו. הוא ושותפיו לעריקה יעלמו והציונות הדתית תמשיך להוביל ולהנהיג בעזרת ה' בדרכה וערכיה", הוסיף יו"ר מפלגת הציונות הדתית.

בפוסט הארוך שפרסם אורבך, הוא עקץ את מפלגת הציונות הדתית שסירבה להצטרף לממשלה של בנט ולפיד, ובכך לאפשר קואליציה בלי הישענות על רע''מ. ''לצערי גם הציונות הדתית הפוליטית ממנה באתי, זאת שידעה לשתף פעולה עם ימין וגם עם שמאל, איננה עוד, היא נוכסה על ידי כוחות שאינם מייצגים אותי או את הקהילה ממנה באתי.

''לצערי אין חוט המקשר בין הציונות הדתית הממלכתית לבין מפלגת הציונות הדתית. זו לא דרכנו. זו לא דרכי. זה לא בית המדרש שלי'', כתב אורבך.