החתונה המרגשת של יהודה ורננה

בני נוער מהמושב מחולה ארגנו חתונה שמחה לזוג שמגיע מרקע מורכב. החתן הוא לוחם המגיע ממשפחה חרדית שנתקה את הקשר עמו.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"ח בסיון תשפ"א

החתונה המרגשת של יהודה ורננה-ערוץ 7
יהודה חכמון ורננה צידקי
צילום: אמיר קדוש

חתונה מרגשת ושמחה במיוחד נערכה בתחילת השבוע על כר הדשא במושב מחולה שבבקעת הירדן.

בני הנוער במושב הפיקו חתונה לחתן יהודה חכמון, חייל המגיע מבית חרדי ומוגדר כחייל בודד משום שלא נמצא בקשר עם משפחתו, ולכלה רננה צידקי שמגיעה ממציאות כלכלית מורכבת.

"בשנה שעברה החלטנו להפיק חתונה לזוג גרים ממכון מאיר בירושלים. בגלל הקורונה זה לא התאפשר וקיימנו להם אירוע קטן ברבנות", סיפר אלון כהן ממחולה בשיחה עם ערוץ 7.

לדבריו, "נשארנו עם הכספים שגייסנו ועם הספקים שהתנדבו לעזור, אז החלטנו השנה שאנחנו שוב מרימים את הכפפה, ומחפשים זוג שנוכל לסייע להם".

הם פרסמו ברשתות החברתיות קול קורא בחיפוש אחר בני זוג מרקע רלוונטי על מנת להפיק להם חתונה. "אחרי שבוע בערך פנתה אלינו מישהי וסיפרה לנו שחברה שלה הגיעה מבית במצב כלכלי מורכב, והחתן הגיע מבית חרדי, התגייס לצבא וגורש מהבית. אין לו היום שום קשר עם המשפחה".

חכמון משרת כיום כלוחם בחטיבת גבעתי, ומוצב בתעסוקה מבצעית בגבול לבנון. "אחרי שדיברנו איתם והכרנו אותם ואת סיפור החיים שלהם, החלטנו שאנחנו לוקחים את כל הפקת החתונה עלינו", אמר. "סגרנו תאריך ומשם הכל התחיל. הנוער התחלק לצוותים, כולם עבדו על הפרויקט במשך חודשיים".

"גייסנו ספקים, מהדברים הכי גדולים ועד לפרטים הקטנים. חופה, קייטרינג, השכרת ציוד, אוטובוסים לאורחים, מתנות לזוג, ועד המזכרות מהאירוע", הוסיף. "צוותים של הנוער התחלקו וכל אחד עבד על תחום אחר; עיצוב, טכני, מלצרים, צוותי חתן וכלה ועוד. במהלך כל ההכנות היינו בקשר עם הזוג, עם הרב של החתן ועם המש"ק ת"ש שלו בצבא".

נוער המושב, מכיתה ז' ומעלה, השתתף בארגון החתונה עד לפרטים הקטנים. החל מלהפוך את הרחבה שתחת כיפת השמיים לרחבה מתאימה לאירוע ועד לשכירת צימר עבור הזוג המאושר.

''הפקנו להם חתונה גדולה, מכובדת ומשפחתית", ציין אלון כהן. רגע מרגש נרשם כשמשפחתו של החתן, למרות הנתק ביניהם, הגיעה לזמן קצר לחתונה שלו.טוען....