נפתלי בנט
נפתלי בנט צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ראש הממשלה המיועד, נפתלי בנט, הגיב למתקפות הפוליטיקאים החרדים ואמר כי לא ייתרע מהקמת ועדת חקירה לאסון במירון.

"הצטערתי מאוד לשמוע את הביטויים הקשים בהם השתמשו חברי הכנסת גפני, דרעי וליצמן. אלה ביטויים שלא מוסיפים להם כבוד ומשקפים אובדן עשתונות", אמר בנט.

"רק לפני שנה, כשהוקמה ממשלת האחדות הנוכחית, ימינה נשארה בחוץ, והחרדים ישבו בפנים. לא ראיתם אותי קורא לגפני להוריד את הכיפה. הייתה ממשלה, לא היינו חלק ממנה, והשמש זרחה בבוקר''.

לדברי בנט, ''חברי הכנסת החרדים לא ילמדו אותנו מהי יהדות ובוודאי לא מהי ציונות. כראש ממשלה, אדאג לציבור החרדי ולעולם התורה.

עוד באותו נושא:

  ''לאזרחי המדינה החרדים אני אומר, שוב: אין לכם מה לדאוג. להיפך, השנה האחרונה הראתה שאתם אלה שמשלמים, בחייכם ממש, על תרבות פוליטית של הזנחה, העדפת מקורבים והנצחת בעיות''.

  בנט הדגיש: ''אם הכוונה בהשתלחות ההיסטרית הזו היא להרתיע אותנו מהכוונה להקים ועדת חקירה ממלכתית לאסון מירון - זה לא ילך. נהרגו 45 אזרחים ישראלים. מישהו צריך לתת תשובה".

  משה גפני במתקפה: "בנט רשע, תהיה מלחמה". ערוץ כנסת

  ראשי מפלגות ש"ס ויהדות התורה, אריה דרעי ומשה גפני, השתלחו בצהריים (שלישי) בראש הממשלה המיועד נפתלי בנט.

  יו"ר ש"ס דרעי אמר: "המדינה היהודית בסכנה, מדובר בעקירת הדת מהמדינה. הממשלה החדשה הולכת להחריב את האופי והזהות היהודית במדינה שמאפשרת את החיים שלנו ביחד".

  יו"ר ועדת הכספים משה גפני: "נבלה נעשתה בישראל. היו ימים שהיינו באופוזיציה ולא הייתה ממשלה שהעיזה לעשות עשירית מזה. תהיה פה מלחמה על קוצו של יוד מול הרשע הזה. נרעיד שמיים וארץ על ההתנהלות הזאת של האיש הזה שלכאורה חובש כיפה - זה חילול השם".

  גפני פנה למצביעי ימינה ולאנשי הציונות הדתית, "תקיעו, תחרימו ותנדו את האנשים האלה מתוככם, שלא יהיה לכם שותפות עם החבורה הזאת, שלא תעמדו בתור אצלם להתחנן להיות רב עיר או רב שכונה, אל תעבדו עלינו, אל תפנו אלינו, שיעופו לנו מהעיניים הם קורח ועדתו".

  אריה דרעי: ''המדינה היהודית בסכנה" ערוץ כנסת

  שר הבינוי יעקב ליצמן קרא לבנט להוריד את הכיפה, "הוא מבייש את הכיפה ואני חושב שזו חוצפה גדולה. לפחות שכולם יבינו שהוא רפורמי. יש פה ממשלת שמאל קיצונית שאיבדה דרך ומצפון. הבטחנו לא ללכת עם לפיד, ליברמן ובנט, אנחנו עומדים בזה חד משמעית''.

  ''אל תאמינו לימינה שכותבים שיישאר הסטטוס קוו בדת ומדינה. אף אחד לא מאמין להבטחות שלכם. גם הבטחתם שלא לשבת עם לפיד, ולא לעבור לשמאל ובגדתם'', תקף ליצמן.

  מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו