עטרה כהן, מראשי פורום ההתיישבות הצעירה, מאוכזבת מאוד מהתנהלות ימינה ותקווה חדשה בכל הקשור להסכמים הקואליציוניים ולאי הכללת ההסדרה בהם.

"לפני הבחירות אמרו כל השותפות שיסדירו את ההתשייבות הצעירה. נפתלי בנט אמר שזו תהיה ההחלטה הראשונה שהוא יעביר. אנחנו בקשר הדוק עם תקווה חדשה וימינה והן אמרו לנו שתימצא הדרך ושלא יהיה מצב שאנחנו לא נהיה בפנים. בינתיים זה לא קרה", אומרת כהן.

היא מזכירה כי "הנציגים של הממשלה הבאה היו מאוד נוכחים במחאה שלנו. הרי רצו להעביר החלטה לאישור יישובים בדואים והתחילה מהומה בנושא. מי שהיה ממובילי המאבק תוך כדי הישיבה היה זאב אלקין שאמר שזה לא ייתכן שמאשרים לבדואים אבל לא להתיישבות הצעירה. גם במאהל שלנו היו נציגים של ימינה ותקווה חדשה והמסר שלהם היה ברור שצריך לאשר את ההתיישבות הצעירה".

"העוול הזה באמת זועק לשמיים ואנחנו די בהלם. הבדואים מקבלים דברים מרחיקי לכת שאף אחד לא חשב שיקבלו וההתיישבות הצעירה לא. זו גם השוואה שלא במקומה, כי ההתיישבות הצעירה הוקמה ברצון הממשלה ולאורך השנים אמרו שהולכים להסדיר אותה. מדובר באזרחים שמשלמים מסים, עושים מילואים והפקירו אותנו לגמרי. אנחנו מסתכלים על הבדואים ורואים שזה אפשרי", מוסיפה כהן.

לשאלה האם קיימת אפשרות שסוכם על ההסדרה אבל הדברים לא הועלו על הכתב היא עונה, "הלוואי. אנחנו רואים את הממשלה ומבינים שיהיה קשה להתנהל בה. ברור לנו שמה שלא ייכנס להסכם הקואליציוני לא יקרה. כל מפלגה הכניסה לשם את מה שחשוב לה אבל ההתיישבות הצעירה, שמקיפה 25 אלף תושבים, שאין להם את התנאים הכי בסיסיים והמפלגות הלאומיות לא אומרות שזה יקרה. לאורך כל הדרך הלכנו איתן. זה המבחן הכי גדול לימינה. אם את זה הם לא מצליחים להעביר, אינני יודעת מה הם יוכלו לעשות, כי הסדרת ההתיישבות הצעירה היא הבסיס".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו