מזכ"ל תנועת הנוער אריאל: הרפיסות מזמינה סכנות ביטחוניות

דביר עמיאור, מזכ"ל תנועת הנוער אריאל, מותח ביקורת באולפן ערוץ 7 על התנהלות המשטרה בכל הקשור למצעד ריקוד הדגלים בירושלים.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"ח בסיון תשפ"א

דביר עמיאור, מזכ"ל תנועת הנוער אריאל, מתייחס להחלטת המשטרה שלא לאפשר את קיום צעדת ריקוד הדגלים בירושלים במועד שתוכנן.

"כרגע המשטרה לא מאפשרת לנו לעשות את צעדת ריקוד הדגלים בירושלים לפי המתווה שבנינו יחד איתה. מדברים על טיפול של הדרג המדיני, אבל לנו ידוע שהמצעד לא מתקיים", אומר עמיאור בראיון באולפן ערוץ 7.

לדבריו, "אנחנו עומדים על כך שהמצעד יעבור בעיר העתיקה. לא יכול להיות אזור בירושלים שלא נוכל להסתובב בו עם דגל ישראל מונף. זה משהו שאנחנו לא מוכנים לקבל אותו. ריקוד הדגלים נוסד ב-1974 על ידי הרב יהודה חזני אחרי מלחמת יום הכיפורים כדי להרים את רוח העם ולחזק את זקיפות הקומה. קרוב ל-50 שנים המצעד עובר באותו מסלול מירושלים המזרחית למערבית כדי לסמל את איחודה של ירושלים".

לשאלה האם התזמון של המצעד אינו פוליטי הוא עונה, "מאחורי הצעדה עומד הרצון לסמל את איחודה של ירושלים. ריקוד הדגלים נוסד מתוך אהבה גדולה לעיר, מתוך חיבור והודאה לקב"ה על שחרור ירושלים במלחמת ששת הימים. בגלל שביום ירושלים, בעקבות איומי חמאס, המשטרה מנעה מאיתנו את המצעד. כמה ימים לאחר יום ירושלים התכנסו כמה ארגונים והחלו לקבוע תאריך".

"התזמון נקבע כבר לפני מספר שבועות. מיד לאחר שהושגה הפסקת אש ישבנו עם המשטרה לחפש תאריך והיינו צריכים להתחשב גם באילוצים של בגרויות. כל ראש חודש הולכים לסיבוב שערים סביב הר הבית אז מה הבעיה בראש החודש הזה? אנחנו תנועת נוער חינוכית ערכית, אין לנו אינטרסים או אג'נדות פוליטיים. התאריך נקבע לפני מספר שבועות משיקולים שזה היום הנכון לקיים בו את המצעד. אם המשטרה אומרת שאי אפשר עכשיו, אנחנו כן דורשים שיאפשרו לנו לקבוע תאריך אחר לקיום המצעד".

לעמיאור ביקורת קשה על ההחלטה. "אנחנו פועלים בצורה מלאה לפי הוראות המשטרה שאמונה על הביטחון. הציפיה שלי מהמשטרה היא לוודא שהמקום בטוח ועליה למנוע מאותם פורעים מלפגע ולא לעצור אותנו ולמנוע מאיתנו לשמוח באיחודה של ירושלים. רק לפני חודש, גם משטרת ישראל התקפלה בפני ארגוני הטרור וקיבלנו את סבב ההסלמה וגם עכשיו חמאס טוען שקיפל את מדינת ישראל. הרפיסות הזו היא שמזמינה עלינו את הסכנה הביטחונית".

כיצד מגיבים בני הנוער למצב? "אנחנו מוצפים בעשרות פניות של בני נוער שתוהים כיצד מצב כזה קורה והמסר שלי אליהם הוא שלא נפסיק להיאבק. יצאנו לאירוע הזה כדי להרים את הרוח של עם ישראל אחרי מבצע 'שומר החומות', אבל אנחנו לא מוותרים על היעד. התפקיד של בני הנוער הוא לא לוותר ולהמשיך לצעוד בכל רחבי ירושלים עם דגל ישראל".