ח"כ אופיר סופר, ממפלגת הציונות הדתית, משתף בכאב העמוק שהוא חש לנוכח הקמת הממשלה החדשה בראשותם של נפתלי בנט ויאיר לפיד.

"בימים הכואבים האלה אנחנו התבלבלנו. לי מאוד כואב שמפלגה אולטרה-ימנית, שנשאה על הדגל שלה את הימין 'ימינה', פשוט הלכה רחוק מדי שמאלה. הכאב הוא אמיתי והדאגה היא אמיתית. אנחנו צריכים לעשות הכל כדי לקצר את ימיה של הממשלה הזו. זה טוב לארץ ישראל, לימין, לזהות היהודית של המדינה, לתורה ולכל מה שאנחנו מאמינים בו", אומר סופר בראיון באולפן ערוץ 7.

סופר מסתכל על ההסכם הקואליציוני ונחרד ממנו. "אנחנו נמצאים אחרי תקופה ארוכה שחוק קמיניץ עובד. אם מחר משחררים את החוק בבת אחת, שבועיים אחרי הפרעות שעברנו בתוך מדינת ישראל, זה הפרס הכי גדול. רק עצם האמירה שאנחנו לא אוכפים בנייה תביא להפקרות. הדבר הראשון על סדר יומה של הממשלה הזו צריך להיות השבת המשילות. זה לא הולך לקרות כשהשותף הבכיר הוא מנסור עבאס יו"ר ועדת הפנים".

סופר מגיב לפרסומים לפיהם היו לו לבטים האם נכון לא להסכים לממשלת ימין בתמיכה מבחוץ של מנסור עבאס. "מצד אחד יש לך 59 מנדטים בימין מצד שני יש ממשלת שמאל רדיקלית כמו שאנחנו רואים עכשיו ובהחלט יש כאן שאלה. אבל כשאתה שוקל את זה וצריך בסופו של דבר לנהל משא ומתן עם מועצת השורא, המצב משתנה. אני מופתע מההישגים המטורפים שעבאס הגיע אליהם. חצי מילארד שקלים שהולכים לגרעינים התורניים מגיעים אליו. נותנים לעבאס את הכסף והוא ילך לפעילות סביב חיזוק המסיתים, המאורעות וההתקפות שחווינו בעכו, בגליל, ברמלה ובלוד".

"אני רציתי שמנהיג, בטח כשהוא מגיע מהציונות הדתית, יאמר שממשלת שמאל עם רע"מ אינה עומדת על הפרק ובטח אחרי האירועים שחווינו. הוא אמר את זה ואני לא יודע מה גרם לשינוי. שמעתי באוזני אנשים מימינה וגם מתקווה חדשה שאמרו שאם ממשלת השמאל תרד מהפרק יהיו 61 לממשלת ימין", מוסיף סופר.

לדבריו, הסיטואציה הנוכחית, גרמה לו רק להתחזק בהחלטתו. "האופציה של לרוץ עם עבאס היא לא רלוונטית. אני תמכתי בהחלטה באופן מלא ומתחזק בה מרגע לרגע, ככל שאני רואה את ההישגים שלו. הוא שכן שלי, כפר ליד כפר, אבל הוא מחובר לתנועה האסלאמית ומי שמוביל אותו זה מועצת השורא. הפרומו של הקמת הממשלה והמצב המורכב שאנחנו נמצאים בו הוא מצעד הדגלים. אנחנו מקבלים איומים מחברי כנסת במדינת ישראל, שמדבר על חיזוק המאבק בעזה ואומר ש'אל אקצה בסכנה'. זה סגנון שיכול להיות בבית המחוקקים? אנחנו מכניסים את זה לממשלת ישראל? זה איבוד כיוון".

"יש כאן פשיטת רגל ערכית. זו ממשלה שהלכה לצעדים שאני מאוד רוצה לדמיין שלא התכוונו אליהם. בסופו של יום הלכו רחוק מדי, שמאלה מדי. זה ההסכם הקואליציוני הכי מביש שהיה מאז הקמת מדינת ישראל", טוען סופר.

לשאלה על הלגיטימציה הציבורית שמקבלת הממשלה מצד הציונות הדתית הוא עונה, "למיטב הבנתי, ציבור שלם מרגיש שהונו אותו. אלו אנשים שפגשתי ברחבי הארץ והם לא הבינו שעל זה היה מדובר. קוראים לזה ממשלת איחוי וריפוי - איך? כשליברמן אמר שהוא יעמיס את החרדים על מריצה? הרי כל התשתית שלו ושל לפיד בנויה על שנאת חרדים ודת. בואו נסתכל לעצמנו בלבן של העיניים: הממשלה הזו היא בלוף אחד גדול".

האם יש סיכוי שמפלגתו תיכנס בשלב מאוחר יותר לממשלה החדשה? "למדתי מנפתלי בנט בסיבוב הקודם שלפעמים יש סיטואציות שלא כדאי להיכנס בהם כדי להיות עלה תאנה של ממשלות מסוימות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו