צעד אצילי וכדאי

כן אני יודע שבנתניהו בחרו כמיליון בוחרים, אבל גם לנתניהו חלק משמעותי בחוסר האמון שלא מאפשר עתה הקמת ממשלה יהודית חזקה ורחבה.

מיכאל פואה , כ"ח בסיון תשפ"א

צעד אצילי וכדאי-ערוץ 7
מיכאל פואה
צילום: באדיבות המצולם

למי שעדיין לא הפנים חשוב להסביר כי היחיד שיכול להציל את מדינת ישראל ממשלת השיתוק במקרה הטוב או ממשלת מדינת כל אזרחיה במקרה הרע הוא אדם אחד.

קוראים לו בנימין נתניהו. אם הוא בצעד אצילי מודיע שהוא מתפטר מהכנסת תוך כמה שעות ניתן להקים ממשלה שתשען על קואליציה יהודית חזקה בראשות בנט לשנה ולאחר שנה יעמוד בראשה מי שיבחר בפריימריז מסודרים בליכוד.

לא מדובר רק בצעד אצילי לטובת מדינת ישראל אלא גם בצעד כדאי עבור נתניהו.

לא סוד הוא שבימים האחרונים נושמים במערכת המשפט אוויר פסגות. תחושת הניצחון בהקמת ממשלת בנט לפיד תאפשר לבית המשפט להכות בנתניהו המובס ללא רחם. זה בכלל לא משנה מה יוכיחו עורכי הדין שלו, לבית המשפט תהיה רוח גבית לעשות הכל.

לעומת זאת במידה ונתניהו יאפשר בהתפטרותו להקים ממשלה יהודית חזקה, בממשלה כבר הצטברו כל האנרגיות לאיפוס המערכת המשפטית והעמדתה במקומה הראוי. במצב זה ישקול בית המשפט טוב את צעדיו ואם אשמתו של נתניהו לא תוכח באופן מוחלט דבר שסביר להניח לא יקרה הם לא יעזו להמציא אשמות חדשות שרק יחמירו את הביקורת הציבורית עליהם.

כן אני יודע שבנתניהו בחרו כמיליון בוחרים, אבל גם לנתניהו חלק משמעותי בחוסר האמון שלא מאפשר עתה הקמת ממשלה יהודית חזקה ורחבה.

אז ראש הממשלה היקר אם באמת חשובה לך מדינת ישראל זה הזמן להוכיח זאת, אני סמוך ובטוח שעם ישראל ידע להוקיר לך טובה על צעד אמיץ ואצילי זה.