תא"ל וינטר שוחח עם בנט - ולא דיווח

הקצין הבכיר נחשב למקורב לרה"מ המיועד. מקרה דומה בצוק איתן הרתיח את מפקדיו. צה"ל: נקיים בירור מעמיק.

ערוץ 7 , כ"ט בסיון תשפ"א

תא"ל וינטר שוחח עם בנט - ולא דיווח-ערוץ 7
וינטר ובנט
פלאש 90

מפקד עוצבת האש, תת־אלוף עופר וינטר, שוחח בימים האחרונים עם ראש הממשלה המיועד, ח"כ נפתלי בנט - אך בניגוד לפקודות, לא דיווח על השיחה למפקדיו.

צמרת הצבא התוודעה לדבר השיחה רק בעקבות פניית "ישראל היום" אתמול בשעות הצהריים ולאחר בירור פיקודי ראשוני שנערך, הוחלט כי מפקד פיקוד המרכז, אלוף תמיר ידעי, יקיים בירור מעמיק בנושא

צה"ל אוסר קשר בין קצינים לבין נבחרי ציבור. אין זה סוד כי בנט ווינטר הם חברים. "אך וינטר לא פעל כמצופה ממנו כשלא דיווח על השיחה עם בנט למפקדיו", נאמר.

בנט ותא"ל עופר וינטר חברים כבר עשרות שנים, מאז שירתו יחד כלוחמים בסיירת מטכ"ל, ואחר כך שובצו יחד כקצינים צעירים לשם סיוע בהקמת יחידת "מגלן".

בהמשך דרכו הצבאית פיקד וינטר על יחידת דובדבן, ולאחר מכן על חטיבת גבעתי שאותה הוביל במבצע צוק איתן ברצועה.

תחת פיקודו התרחש גם האירוע המצער שבו נחטפה גופתו של סגן הדר גולדין ז"ל, ובעקבותיו האירועים שכונו "יום שישי השחור" - שורה של פעולות אגרסיביות של צה"ל ברפיח שנועדו לאתר את גופתו של גולדין.

וינטר נחשב למפקד מוכשר מאוד, אך לא פעם זכה לכותרות לא מחמיאות. כך למשל, עורר ביקורת לאחר שפרסם "דף מפקד" שכתב לחייליו ובו התייחס למבצע במונחי מלחמת קודש דתית. בהמשך התברר כי במהלך המבצע שוחח עם חברו משכבר הימים בנט, אז שר בקבינט, והשיחה הרתיחה את מפקדיו.