בקשו סליחה מאריאל שרון

אתם זוכרים את השלטים הגדולים עם תמונה ענקית של אריאל שרון ותחתיה כתובת "הדיקטטור"?

ידידיה שילה , כ"ט בסיון תשפ"א

בקשו סליחה מאריאל שרון-ערוץ 7
גוש קטיף
צילום: משה מילנר, לע"מ

בימים האחרונים אני משפשף את העיניים ולא מאמין למראה עיני. הציבור הדתי לאומי והימני היה רגיל להפגין ליד בתים של פוליטיקאים שסיכנו את ארץ ישראל.

ליד ביתו של רבין ברחוב רב אשי, ביתו של פרס ברחוב אופנהיימר, ליד החווה של אריק שרון בימי ההתנתקות, וליד הבית של אסתר חיות ברמת אביב בהפגנות נגד המסתננים.

מול הבתים של מי אנחנו נאלצים להפגין היום? מול בתיהם של אנשים שעד אתמול היו השותפים שלנו במאבק על דמותה היהודית של מדינת ישראל, והנהיגו את מפלגת הבית היהודי, בנט, שקד ואורבך. מול אלו שעמדו איתנו בהפגנות למען ארץ ישראל ולמען הריבונות. מי שהיה מעלה על הדעת לפני חצי שנה שזה מה שעומד לקרות לנו היום, היה נשלח להסתכלות.

ניר אורבך היה שותף למאבק בגירוש מגוש קטיף, וגם איילת שקד. מובילי המאבק טענו שלאריאל שרון אין מנדט לעקור את יישובי גוש קטיף, כי אי אפשר להיבחר לראשות הממשלה עם הסיסמא: "דין נצרים כדין תל אביב" ואחר כך להתהפך במאה ושמונים מעלות ולהחריב את נצרים. אי אפשר להתחייב לפעול על פי "משאל המתפקדים" ולהפר את ההתחייבות כעבור יומיים.

אתם זוכרים את השלטים הגדולים עם תמונה ענקית של אריאל שרון ותחתיה כתובת "הדיקטטור"? אם שרון הוא דיקטטור אז מה בנט? לשרון היו כארבעים מנדטים, ולבנט היום יש רק שישה, והוא ממליך בעזרתם את השמאל?

מה עושים המנהיגים של חלק גדול בציבור הדתי? אלו שעמדו בראש הבית היהודי עד לפני שנתיים? מעשה שרון בדיוק. רק במהירות גדולה יותר מפרים את ההבטחות לבוחרים שהאמינו בהם, והולכים להקים ממשלת שמאל.

אז לכו אתם, איילת שקד וניר אורבך ושאר התומכים במהלכים האחרונים, ותעלו על קברו של אריק שרון ובקשו סליחה. אפשר לארגן טקס שלם, עם מקהלת חזנים, ועם הרבנים וה"רבניות" שעכשיו תומכים במהלכים שלכם.

כשותף פעיל בהפגנות נגד הסכמי אוסלו אני זוכר את הטענות שלנו. רבין מבסס שלטון על אזרחי ישראל בתמיכת המפלגות הערביות, ומעביר את הסכמי אוסלו ב' בתמיכת הערבים בכנסת. ומה עושים בנט ושותפיו למפלגה? את אותו הפשע בדיוק, רק עם תוספות של וויתורים בנגב, וביטול קנסות שכבר הושתו על בנייה בלתי חוקית. אני מצטער לקבוע שמדובר כאן במעשה נבלה [!] לא פחות.

בקרב המצביעים מן הציבור היהודי נתניהו זכה לרוב ברור. באים אנשים משלנו, שגדלו במוסדות החינוך שלנו, אולפנות וישיבות ותנועות נוער, ומשתמשים בנציגים של האויב הערבי, כדי לסכל את מנהיגותו של בנימין נתניהו שרוב עם ישראל בחר בו. האויב הערבי שרק לפני שבועיים שלוש הזדהה עם החמאס בעזה, ועשה פוגרומים בבתי כנסת. מה אמרנו כשרבין החזיק ממשלה בתמיכת חד"ש מבחוץ לאחר שש"ס פרשו מן הקואליציה שלו? ומה היינו אומרים לו בני גנץ היה מקים ממשלה ביחד איתם? שזו ממשלה לא לגיטימית! אז מה שאסור לרבין ולגנץ, מותר לבנט, שקד, מתן כהנא, ואורבך? צריך לומר את האמת: זו ממשלה אמנם חוקית, אבל לא לגיטימית.

איפה ההפגנות הגדולות שהיו בימי רבין ושרון? איפה השרשרת האנושית מהבית של אורבך עד לכותל המערבי? אם הם היו איתנו בסניף או בשטיבל או במאבקים על גוש קטיף ועמונה זה הופך ללגיטימי? זה מזכיר לי את הסכמי אוסלו, שכל האלופים שגדלו עם רבין בפלמ"ח ובצה"ל, תמכו במהלך, כי הם סמכו על רבין, חוץ מרחבעם זאבי רפול ואריאל שרון.

השנה הבאה עלינו לטובה היא שנת שמיטה. אנחנו בציונות הדתית תמיד קראנו לסמוך על היתר מכירה ולא להעדיף יבול נוכרי גם אם מבחינה הלכתית זה יותר פשוט. כי אנחנו לא חרדים... אכפת לנו על החקלאים היהודים שירוויחו את לחמם בכבוד, ואנחנו עומדים על זה שהערבים לא ישתלטו על החקלאות בארץ ישראל. ומה עכשיו? מנהיגים מן הציבור הדתי לאומי שנבחרו לכנסת על ידי ה"בייס" הדתי, הולכים ומקימים ממשלה עם נציגי האויב הערבי לא הצלחנו לנצח את נתניהו בקלפי, אז נחבור אל תומכי הטרור מן המפלגות הערביות, אלו שקיווינו שייפסלו מלרוץ לכנסת בהיותם תומכי טרור, ונדיח אותו בעזרתם? לאן הגענו?

הרב קוק כתב באגרות על המזימה להשתמש ביבול נוכרי במקום להסתמך על היתר מכירה: "עטי תרעד בידי למעשה הנבלה אשר נעשתה כעת לאחינו יושבי המושבות...נמצאו חותרי מחתרת אשר יעצו בסתר לקנות דווקא מהגויים, ולהרים קרן צרנו, השוחקים על משבתנו...אין לשער גודל החרפה וחלול השם ועוצם הרשעה שיש בזה...ואיכה עתה תיהפך השורה שניקח משל גויים..רק כדי לרדוף עד נפש את אחינו בשרנו". [אגרות הראיה א' אגרת שט"ז]

הרב קוק דיבר על קנייה של אנשים מ"הישוב הישן" מיבול נוכרי של ערבים בשנת השמיטה, וקורא לזה "מעשה נבלה". מה הרב זצ"ל היה אומר על מי שפועל לבטל את הבחירה של עם ישראל, ולתת למנהיגי הבדואים ושאר אויבים לקבוע מי יהיה ראש הממשלה, מי ימשול בנגב, ויקבל אדמות גזולות במתנה כדי שיאפשר למועמד עם כיפה להיות בשלטון? לאן הגענו? זו פשיטת רגל דתית, לאומית, מוסרית, ציונית ואנושית.

הובלתם למצב שבו נאסראללה, רוחאני, זריף, אבו מאזן וסינואר חוגגים, ורוב העם היהודי היושב בציון, כואב וחרד לעתידו.

עד שבנט דואג להקים וועדת חקירה לאסון במירון, צריך לא פחות, להקים וועדת חקירה לבחינת דרכה של הציונות הדתית, לארגן סימפוזיונים בכתב ובעל פה, ולהפיק את הלקחים. והם יהיו לא פחות כואבים.