הקוקפיט

הדלפה שהגיעה לידינו מתוך קבוצת הווטסאפ "הקוקפיט" חושפת פרטים על הסכמים קואליציוניים מהעבר שיכולים לשפוך אור על ההווה.

הרב ליאור לביא , כ"ט בסיון תשפ"א

הקוקפיט-ערוץ 7
הרב ליאור לביא
צילום: עצמי

דתן ואבירם בע"מ: טוב, חבר'ה, הגענו ל"טיימינג" המושלם. אם עד עכשיו הם עוד הצליחו איכשהו לסחוב, הסיפור האחרון הוא בלי ספק הקש ששבר את גב הגמל.

מילא שנה בהר סיני, אבל אחרי שהם אמרו לנו מפורש שאנחנו הולכים להיתקע פה ארבעים שנה! אשכרה ארבעים שנה; בלי עתיד, בלי תקווה, בלי חלום. זהו-זה. עכשיו העם איתנו. הגיע הרגע המושלם להחלפת השלטון.

קרח והעדה: וואלה, צודקים! אז מה אתם מציעים?

דתן ואבירם בע"מ: קח את החבר'ה שלך, שגם ככה הרגישו מזמן שמשפחת בני עמרם מתנשאת עליהם, ותנצלו את המומנטום המטורף הזה. אתם לא שומעים איך כולם ממורמרים עליהם? רק דחיפה קלה וכל מגדל הקלפים הזה מתמוטט.

הפורום לעבודת ה' חופשית: אהלן חבר'ה, איזה כיף לראות שהקבוצה חזרה לחיים. אז מה הולך? חוזרים לעניינים?

קרח והעדה: אתם פה? מעולה! דתן ואבירם זיהו נכון את מצב הרוח הפוליטי-הלאומי. כולם מתוסכלים וממורמרים מהמצב. זאת ההזדמנות שלנו להעיף סוף סוף את בני עמרם מהשלטון! כמה פעילים יש לכם?

הפורום לעבודת ה' חופשית: משהו כמו מאתיים חמישים איש ככה. זה הבייס האידיאולוגי הכי חזק שלנו. לאן שנגיד להם להגיע הם יגיעו.

קרח והעדה: פצצה! אז יאללה, דתן, אבירם, מה אתם מציעים מבחינה אסטרטגית?

דתן ואבירם בע"מ: תראו חבר'ה, אנחנו כבר יותר מדי 'מסומנים' בעיניי העם. כולם יודעים שאנחנו נעשה הכל כדי להעיף את בני עמרם מכס השלטון. ישר יחשדו בנו אם נעמוד בפרונט. לנו האידיאולוגיה גם לא ממש משנה; מצרים, ארץ ישראל, 'זבת חלב ודבש', הכל סיפורים שהם מוכרים לנו מתחילת הדרך כדי להשביע את יצר השררה שלהם. (אנחנו עוד זוכרים את הכוחנות והאגרסיביות של משה כבר במצרים, כשהוא חשב שהוא יכול להרוג את מי שבא לו מתי שבא לו...). מבחינתנו – העיקר שיעופו. לא איכפת לנו איך. אתכם העם מעריך יותר, אתם רוצים להיות כהנים, לא? תובילו אתם את המהלך. אנחנו נוריד פרופיל וניתן יד לקואליציה המתרקמת מאחורי הקלעים.

הפורום לעבודת ה' חופשית: קרח, תשמע, תוביל אתה את המהלך. אנחנו נתפסים יותר מדי סקטוריאליים. מי שעבודת ה' לא מעניינת אותו לא יתחבר אלינו. אתם תמיד דיברתם על אחדות ושוויון, נגד חלוקה למעמדות ועל זה שטובת כל העם עומדת לנגד העיניים שלכם. רק אם אתם תובילו נוכל לסחוף את ההמונים.

קרח והעדה: סבבה. אני מוכן לקחת את החבר'ה שלי ולהוביל את המהלך אבל בתנאי שאתם מגבים אותי. מה דעתכם על הסלוגן הבא לקמפיין: "כל העדה כלם קדושים ובתוכם ה' ומדוע תתנשאו על קהל ה'"?

דתן ואבירם בע"מ: בכללי, נשמע טוב. אין לך את זה בקצר יותר? משהו כמו: "די להתנשאות! כולם קדושים".

הפורום לעבודת ה' חופשית: חייבים משהו תורני. אחרת האגף החרדל"י לא יתחבר למהלך. ההצעה של קרח נשמעת אחלה. כולם גם יודעים שהוא טען מזמן שההיררכיה הזאת שבני עמרם יצרו הביאה רק לשסעים ומחלוקות. הגיע הזמן לאחות את הקרעים והשסעים ולהביא להנהגה יותר מאוחדת ושוויונית.

קרח והעדה: אז נראה לי נלך על ההצעה שלנו. עכשיו השאלה היא איך נפוצץ את זה בצורה שתגרום לדעת הקהל לתמוך במהלך שלנו? יש למישהו רעיון?

הפורום לעבודת ה' חופשית: מה דעתכם על המצווה האחרונה שהם חשפו לפני כמה ימים? היה שם משהו מוזר ודי הזוי עם הציצית הזאת שהם אמרו לנו להטיל בבגדים, משהו עם פתיל תכלת. אולי ננסה לעשות משהו עם זה?

קרח והעדה: רעיון מעולה! יש לי כבר תכנית חזקה להצית בעם מהומה נגד ההנהגה. נארגן מסיבת עיתונאים מול הבתים של משה ואהרן. אני אשיג לחבר'ה שלכם מאתיים חמישים טליתות מצמר צבוע בתכלת. נתעטף בהן ונפגין שם. כשהם יצאו אלינו, אשאל אותם לעיניי המצלמות שאלה תמימה: האם טליתות כאלה, שעשויות כולן מתכלת זקוקות לפתיל תכלת? ברור שהם יענו שכן, ואז נתריס כנגדם: "טלית שכולה תכלת לא פוטרת את עצמה, האם ארבעה חוטים ופתיל תכלת אחד יפטרו אותה?!"

הפורום לעבודת ה' חופשית: וואו!! חזק!!! לא יהיה להם מה להגיד אחרי שאלה כזאת. כל העיתונאים יסקרו את האירוע, העם ירגיש שהוא מאבד אמון בהנהגה שמטילה עליהם גזירות שרירותיות ללא היגיון. תוך זמן קצר נוכל להעיף אותם ולתת לכל העם לעבוד את ה' בחופשיות בלי הגבלות ובלי הבדלי מעמדות. רעיון מעולה!

קרח והעדה: תודה! בעיקר חשבתי שזאת דרך להציג בצורה וויזואלית כמה זה מגוחך ליצור מעמדות כשכל העם קדוש ואין הבדל בין אדם לאדם. די לפלגנות. הגיע הזמן לאחדות. שוויון. אחווה.

דתן ואבירם בע"מ: טוב חבר'ה, נראה שיש לכם אחלה קונספט למהלך הזה. אבל כמו שכתבנו כבר – מבחינתנו, הטקטיקה לא ממש חשובה. מה שחשוב מבחינה אסטרטגית הוא לנפץ את השקר הזה שכולו מבוסס על תאוות השררה של בני עמרם ועל אחיזת העיניים כאילו יש הבדל בין ארץ ישראל למצרים. הגיע הזמן להפסיק לשגות בדמיונות של עם נבחר וארץ קדושה. ביחד נצליח להביא לשינוי המיוחל שהעם הזה כל כך צריך.

קרח והעדה: לא חותם על כל מה שאתם אומרים אבל העיקר שכולנו מאוחדים במהלך הזה.

הפורום לעבודת ה' חופשית: כן. נגשר כבר על הפערים האידיאולוגיים. העיקר שנצליח להעיף את בני עמרם וניתן לעם הזה הנהגה חדשה!