"מי אנחנו ומי הם" לאחר הפרעות בלוד

אכן יש שני צדדים. צד אחד, היהודים, אוהבים, רצים להגיש עזרה באמצע הלילה למרות החששות. צד שני, הערבים, שממשיך ברובו לשנוא ולפרוע

הרב ברק עוקבי , כ"ט בסיון תשפ"א

"מי אנחנו ומי הם" לאחר הפרעות בלוד-ערוץ 7
שריפת בית הכנסת בלוד
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

מאז הפרעות, ברוך ה' חזרו תלמידי מכינת מעוז למכינה. חזרנו ללמוד תורה , לעסוק בחסד, להלך ברחובות העיר ,להמשיך לשפץ את בית המדרש של המכינה שהוצת, להיות בשמחה על כל הטוב שהעם הזה מגלה בעת משבר,להיות שותפים עם קהילת רמת אשכול המופלאה בהמשך הבנייה וחיזוק השכונה.

ואז אני מגלה סיפור , שהתלמידים שלי לא רצו שאני אדע. כי זה נגד ההנחיות החדשות שהנחתי אותם. אחת מהן , שבשום פנים ואופן לא יוצאים ממיתחם המכינה בלילה. נוקטים אמצעי זהירות מחמירים.

הסיפור הוא כזה. ביום רביעי שעבר ב2:30 בלילה , התקבלה קריאה במד"א על שריפה בבנין מגורים ברחוב החשמונאים, לא רחוק מהמכינה. מנחם מייקלסון, חובש מד"א ותלמיד שנה א' של המכינה , מקבל את הקריאה בפלפון. במקביל, הוא וחבריו, שומעים צרחות אימים של אישה. הם לא מסוגלים לעמוד מנגד. הלב היהודי לא מרפה. הם יוצאים, חמישה חבר'ה עם כפכפים בריצה למקום הצרחה. מגיעים לבנין. אכן דירה נשרפת כליל. של משפחה ערבית. אב המשפחה מוציא ילדה קטנה שלו שצריכה מכונת חמצן. מנחם תלמיד המכינה, מטפל בה.

להרשמה לשבוש במכינת מעוז לחצו כאן

"היא הייתה צריכה חמצן אז רצתי איתה לאמבולנס והבאתי לה חמצן והתחלתי לעשות לה ולאחותה בדיקות לראות שלא נכוו או נפצעו מעבר לשאיפת עשן". כך מספר לי מנחם בביישנות ובענווה.

כבאים הוציאו את המשפחה דרך החלון עם סולם .ארבעת התלמידים האחרים עוזרים לבני המשפחה , נותנים יד במה שצריך, שוטפים להם את הפנים מהפיח השחור וממשיכים לתת כל העזרה האפשרית. סיפור פשוט של תלמידי מכינה קדם צבאית מעוז,שרק לפני רגע הציתו להם את המכינה ושרפו את ספרי הקודש מהם למדו בבית המדרש. סידורים,מסכת פסחים ועוד...

אבל התלמידים היקרים שלנו לא מתבלבלים לרגע מי אנחנו ומי הם.הם לא מצטערים שהם הלכו להציל משפחה ערבית . הם יעשו את זה עוד פעם ועוד פעם , ביום ובלילה. כיהודי, כאזרח המדינה היהודית וכראש מכינה אני גאה בהם. מאד גאה בהם.

אבל את הסיפור הזה לא יספרו בתקשורת הישראלית. כן יספרו על "שני צדדים" יהודים וערבים שלקחו חלק בהסתה הפרועה ובמאורעות תשפ"א.

להרשמה לשבוש במכינת מעוז לחצו כאן

אכן יש שני צדדים.
צד אחד - היהודים, אוהבים , לא שונאים, רצים להגיש עזרה באמצע הלילה למרות החששות. אנחנו מחנכים לטוב, לחסד, לצלם אלוקים שבאדם , לאהבת ישראל .

צד שני - הערבים , שממשיך ברובו לשנוא, לפרוע פה ושם, גם עכשיו, 3 שבועות אחרי הפרעות, עד לפעם הבאה , לגל הבא חס וחלילה . המיעוט הערבי שגר בלוד , שמכיר במדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי ומכבד אותה באמת וסולד מהשינאה הזו - קולו לא נשמע כמעט. 

אנחנו נתגבר, נמשיך לבנות את השכונה ואת המדינה שלנו, נמשיך בנאמנות לאהוב ולארח את השוטרים שלנו במכינה, נרים בגאון את דגל ישראל. נמשיך בלימוד תורה וערכי הנצח של האומה ,נמשיך את המפעל הציוני המופלא בשכונת רמת אשכול בלוד.

הרב ברק עוקבי, ראש המכינה הישיבתית לצה"ל מעוז בלוד.

להרשמה לשבוש במכינת מעוז לחצו כאן