שריפות גדולות משתוללות בהרי ירושלים ובשומרון

שריפה פרצה ליד מעלה החמישה ובהר איתן שליד הסטף. שריפות פרצו גם באזור אריאל ושבי שומרון ובשירותי הכבאות מעריכים כי מדובר בהצתות

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ט בסיון תשפ"א | עודכן: 17:31

שריפה גדולה פרצה היום (רביעי) בהר הרוח הסמוך לנווה אילן. דליקה נוספת פרצה גם בהר איתן.

70 צוותי כיבוי, ובהם 78 לוחמי אש, משתתפים במאמצים לכיבוי השריפה הסמוכה גם לנווה אילן. לפי הכבאות, למעשה כל לוחמי האש של מחוז ירושלים נקראו בגיוס כללי. עשרה מטוסי כיבוי מסייעים להם מהאוויר, לצד מסוק כיבוי ומסוק חוזי של המשטרה.

בעקבות השריפה, העליות למחלף חמד בכביש 1 נחסמו בשני הכיוונים. בנוסף, כביש 425 לכיוון נטף וכביש הר אדר-מעלה החמישה נחסמו לשני הכיוונים. בנוסף כביש מספר 1 ומנהרת הארזים מכיוון ירושלים לתל אביב נחסמו לזמן קצר לתנועה בעקבות השריפה.

נציב שירותי הכבאות וההצלה, רב-טפסר דדי שמחי, אמר: "כרגע השתלטנו על השריפה לאחר מאמצים רבים מאוד. הצלחנו לבלום את האש במעלה החמישה ומנענו סכנה ליישובים האחרים. כרגע אנחנו עוסקים בכיבוי מלא. נשאיר פה צוותים כל הלילה, כולל אמצעים נוספים של מצלמות תרמיות כדי לראות שאין התפשטות ואין התחדשות של השריפה".

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון הגיב על השריפות בשומרון, "לוחמי כיבוי האש יחד עם צהל, יחד עם מתנדבי כיתות הכוננות, של הישובים בשומרון עמלים לכבות את האש. יש כאן תופעה קבועה של הצתות שמסכנות חיים. טרור ההצתות של הרש"פ חייב להיפסק.

מדינת ישראל, ממשלת ישראל, לצערי מאבדת את ההרתעה פעם אחרי פעם והברברים מהרש"פ מנסים לרצוח יהודים פעם ע"י זריקות אבנים, פעם ע"י ירי של טילים ופעם ע"י הצתות צמוד לישובים פעם אחרי פעם. צריך לא רק לכבות את השריפות, צריך להחזיר את ההרתעה כי יום אחד זה עלול לעלות בנפש חס וחלילה".

מרכבת ישראל נמסר כי בשל שריפה בקרבת המסילה באיזור שער הגיא, הופסקה בהנחיית גורמי הכיבוי תנועת הרכבות בין תחנות נתב"ג וירושלים יצחק נבון, ולפי שעה רכבות בקו הרצליה-ירושלים יצחק נבון תחלנה ותסיימנה את נסיעתן בתחנת נתב"ג.

במקביל לשריפות בהרי ירושלים, שתי שריפות גדולות בשומרון כתוצאה מהצתה שביצעו פלסטינים. באריאל - קו אש של קילומטר, בשבי שומרון - האש הגיעה לחומה הסמוכה לבתים.

שריפה בהרי ירושלים
צילום: דוברות כבאות והצלה ירושלים