איתמר בן גביר
איתמר בן גביר צילום: Olivier Fitoussi/FLASH90

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר (סיעת הציונות הדתית) הגיב לבקשה של תנועת ''קומי ישראל'' למנוע מבן גביר לצעוד בשער שכם עם דגלי ישראל, כפי שהוא מתכנן לעשות מחר (חמישי) יחד עם ח"כ מאי גולן מהליכוד.

"מדהים שהתנועה שארגנה את ההסתה בבלפור נגד ראש הממשלה נתניהו ואנשיה צעקו בגרון ניחר בעד חופש הביטוי, מבקשת לפגוע בחופש התנועה של חבר כנסת במדינת ישראל רק כי הוא חושב אחרת", אמר בן גביר.

בן גביר הזכיר: ''אתמול ביקשו שאתאם עליה להר הבית והיום כבר מבקשים למנוע ממני לצעוד בלב ירושלים. לפי השמאל הקיצוני, חופש ביטוי שמור רק לתומכי טרור ולמפגיני בלפור - צבועים נמאסתם".

כזכור, במהלך ישיבת הקבינט שנערכה אמש בנושא מצעד הדגלים שתוכנן למחר, הושגה הסכמה לפיה המצעד יתקיים ביום ג׳ הקרוב (15.6) במתווה שיסוכם בין המשטרה למארגני המצעד.

גורם בליכוד מסר לאחר ההחלטה, "מצעד הדגלים - יצעד. מנדלבליט הכריח שאוחנה וראש הממשלה נתניהו לא יכולים להחליט על קיום המצעד בלי הקבינט. בהצבעה בקבינט היה תיקו. לכן ראש הממשלה התעקש וסיכם על קיום המצעד בתחילת השבוע הבא כדי לא להיכנע לשום תכתיב של חמאס".

ח"כ איתמר בן גביר אמר כי דחיית המצעד היא כניעה לחמאס והתקפלות בפני ארגון טרור, "החמאס קבע שיהודים לא יצעדו ביום חמישי ברחבי העיר העתיקה וממשלת ישראל ומשטרת ישראל נכנעים".

"זאת ועוד המשטרה אפילו אינה מוכנה להתחייב בפני המארגנים שיצעדו בשער שכם, או ברחבי העיר העתיקה והמגמה לתחום אותנו רק בכותל. ביום חמישי אגיע לעיר העתיקה בירושלים ואצעד עם דגלי ישראל - לא אשלים עם הביזיון", הוסיף בן גביר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו