ריקודגלים בירושלים
ריקודגלים בירושלים צילום: יצחק קלמן

מנכ''ל מפלגת הציונות הדתית יהודה ולד מקווה שהמשטרה תאשר לקיים את מצעד הדגלים ביום שלישי הקרוב, במתווה שמקורי שתוכנן - דרך שער שכם.

בראיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן ברשת ב׳ אמר ולד: ״קיבלנו החלטה שזה לא אירוע פוליטי ואנחנו רוצים שהאירוע יתקיים. מחכים שהמשטרה תאשר את הצעדה במתווה המתוכנן כמו שראוי שיהיה''.

ולד הבהיר כי הדרישה היא לעבור בעיר העתיקה: ״אנחנו רוצים בצעדה לתקן את העיוות שקרה בתחילת מבצע שומר החומות, אז הריקוד דגלים הוסט ממקומו בגלל הטרור וירי הטילים. לא נצעד במסלול שהוא לא עובר דרך העיר העתיקה דרך המקומות שכל כך חשובים לנו ברחובות ירושלים״.

עם זאת הבהיר ולד כי לא תתקיים צעדה ללא אישור של המשטרה. ״אנחנו לא נצעד על אפה וחמתה של המשטרה כי אנחנו חושבים שהמשטרה צריכה לאפשר את זה. אנחנו נחכה שהמשטרה תגיד שזה נח לה ומקווים שזה יהיה כמה שיותר מהר. צר לנו שמשטרת ישראל כנראה בהוראה מלמעלה גוררת את הרגליים ולוקח לה זמן לאשר דבר פשוט שכזה של צעדה עם דגלי ישראל ברחובות ירושלים''.

ולד הוסיף כי הוא ושאר השותפים לארגון הצעדה מוכנים להתחשב בצרכי הביטחון ועומסי העבודה של המשטרה ולתאם תאריך שיאפשר להם לאבטח את המצעד כראוי. ״אנחנו לא באים לכפות את המשטרה לתאריך מסוים. מוכנים לחכות יום-יומיים או שבוע כשזה יתאים לאותם גורמי ביטחון. אנחנו בתור ארגונים יש לנו אחריות על תנועות נוער ותלמידים במוסדות ולא נצעד בצורה לא מאושרת. כולנו מבינים שיש לצעוד דרך שער האשפות ויש לצעוד בעוד דרכים בעיר העתיקה בירושלים שמשום מה לא ניתן היה לצעוד בהם עד כה בגלל שהחמאס מאיים בצורה כזאת או אחרת״.

ולד הוסיף ואמר: ״לצעוד דרך שער האשפות זה לחלק את ירושלים. אתה אומר לי תחגוג את שחרור ירושלים ותצעד דרך שער האשפות אבל ברחובות האלה והאלה שהצנחנים שחררו ושמדינת ישראל שולטת בהם אתה לא תצעד. המשמעות היא שאנחנו מחלקים את ירושלים. זה בדיוק הפוך מאיחודה של עיר. אם העיר מאוחדת אני יכול לצעוד בכל רחובותיה עם דגל ישראל''.

''אני לא מחפש נקודת החיכוך. לצעוד עם דגל ישראל ברחובות העיר העתיקה ששם צעדו הצנחנים זה לא אצבע בעין. אני צנחן, ב-67 החטיבה שלי יכלה להכנס דרך שער האריות והיום ב-2021 אני לא יכול להכנס דרך שם? אני מוכן לחכות שכוחות הביטחון יגידו שאפשרי ואבוא. אבל לומר לי לא להכנס דרך שער האריות ולא דרך שער שכם אלא רק דרך שער האשפות זוהי חלוקת ירושלים כי אתה בעצם אומר שיש רחובות שאתה עם דגל ישראל לא יכול לעבור שם וזה דבר מאוד מאוד בעייתי״.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו