יומיים לפני היורו: התפרצות קורונה

יומיים לפני תחילת אליפות אירופה בכדורגל, בנבחרות שבדיה וספרד התגלו שני חולי קורונה ומנסים להיערך לאליפות מחדש

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ט בסיון תשפ"א

יומיים לפני היורו: התפרצות קורונה-ערוץ 7
שחקני ספרד. התפרצות קורונה בנבחרת
צילום: רויטרס

בעוד יומיים בלבד תצא לדרך אליפות אירופה בכדורגל, טורניר היורו, שנדחה משנה שעברה בשל התפרצות נגיף הקורונה בכל רחבי העולם.

בעוד שבישראל התגברו לגמרי על הנגיף המידבק ובעוד פחות משבוע אף תרד חובת עטיית המסיכות במקומות סגורים, בעולם עדיין לא הצליחו להתגבר על הנגיף המידבק, ויומיים לפני אליפות אירופה בכדורגל, הנבחרות השונות מתחילות לאבד שחקנים בשל הידבקות בנגיף.

הראשונות להידבק הן שתי נבחרות שייפגשו כבר במחזור הראשון של שלב הבתים, בעוד 4 ימים בלבד, נבחרות שבדיה וספרד.

בנבחרת ספרד מי שנדבקו בנגיף הם סרג'יו בוסקטס שחקנה של ברצלונה ודייגו יורנטה, ואילו בנבחרת שבדיה מדובר בדיאן קולוסבסקי המשחק ביובנטוס ומתיאס סוואנברג.

על פי פרוטוקול אופ"א, שחקנים שנמצאים חיוביים לנגיף הקורונה חייבים להישאר בבידוד לפחות עשרה ימים, כאשר המשמעות של זה היא שארבע השחקנים יחמיצו בוודאות את המפגש בין שתי הנבחרות ואף ספק אם יהיו כשירים ויוכלו לעמוד לרשות מאמניהם במחזור השני של שלב הבתים.

בספרד החלו להיערך להתפרצות של הנגיף בסגל הנבחרת, כאשר מאמן הנבחרת לואיס אנריקה זימן 11 שחקנים שנמנים על סגל הנבחרת הצעירה למעין "בועה", שם יתאמנו יחד עד לזמן האחרון שאפשר לערוך שינויים בסגל הנבחרת, יממה לפני המשחק הראשון באליפות, במידה של התפרצות נוספת של הנגיף או פציעה.

בכל מקרה, בספרד הודיעו כי שחקני הנבחרת כולם יקבלו חיסון יחד עם הספורטאים האחרים במדינה שיתחרו באולימפיאדת טוקיו בעוד חודש, זאת לאחר שהתגלותם של שני שחקני הנבחרת כחיוביים לנגיף עוררו סערה גדולה בשל העובדה שלא התחסנו כמצופה. האם זו רק ההתחלה של התפרצות נוספת של נגיף הקורונה?

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il