מפגש ההצדעה
מפגש ההצדעה ללא

אירוע מרגש ומיוחד התקיים השבוע ביישוב רחלים. מדובר היה באירוע שכולו הכרת תודה, בשמם של הבוגרים בעלי הצרכים המיוחדים והמוגבלויות המתגוררים בדירת 'עלי שיח' ביישוב.

התושבים שפתחו את הלב ואת הבית, רואים כיום במתבגרים חלק בלתי נפרד מקהילת רחלים. המתבגרים מתגוררים בדירה ומנהלים את חיים באופן עצמאי, כחלק מהחזון של עמותת 'עלי שיח', המקדמת פתרונות מגורים ותעסוקה למתבגרים עם צרכים מיוחדים ומוגבלויות.

אורחת הכבוד באירוע ח"כ מיכל וולדיגר מ'הציונות הדתית' שיבחה תושבי רחלים ואת החזון של הרב חיים פרקל יו"ר עמותת 'עלי שיח' לשילובם של המתבגרים בקהילה.

"ישנם אנשים, שכמו יהושע וכלב בשעתו, יודעים לראות את העולם שמעבר למוגבלות. אנשים כמו הרב חיים פרקל. שכבר לפני עשרות שנים, השכיל להעמיד את החזון המדהים, לבנות פתרונות דיור ותעסוקה עבור מתבגרים עם צרכים מיוחדים ומגבלות. במטרה לשלב אותם להיות חלק מהקהילה", אמרה וולדיגר.

ח"כ וולדיגר הוסיפה: "לצד המתנדבים והעובדים המסורים של 'עלי שיח', יש את הקהילה המדהימה שלכם תושבי 'רחלים', שפתחתם את הבית ואת הלב ואת הקהילה, למתבגרים של 'עלי שיח'. יופיו של עם ישראל נחשף כאן ביישוב במלוא הדרו. הד קולה של קריאתם של יהושע וכלב, טובה הארץ מאוד מאוד, מקבלת פה משמעות חדשה.

"אני גאה להיות כאן במקום, שתומך בדיירים של 'עלי שיח', שמעניק להם תחושת שייכות לקהילה. מקום שרואה מעבר למעטה החיצוני, את האישיות שמסתתרת מאחורי המוגבלות".

ראש מועצה אזורית 'שומרון' יוסי דגן שיגר דברי ברכה לאירוע: ''דירת 'עלי שיח' ברחלים היא מודל ליישובים אחרים במועצה שבחודשים הקרובים מתעדים לפתוח דירות נוספות של 'עלי שיח'. זו גאווה לכולנו''.

המשנה למועצה אזורית שומרון דוד העברי, בירך את 'עלי שיח' על היוזמה הברוכה של הקמת דירת מתבגרים. ומצליחה לשלב אותם בתוך חיי הקהילה של היישוב.

יו"ר עמותת 'עלי שיח' הרב חיים פרקל, שנבצר ממנו להגיע לאירוע, שלח את דברי הברכה שלו לתושבי 'רחלים': "'שאו ברכה תושבים יקרים, שפתחתם את הלב ואת הבית שלכם למתבגרים שלנו. המתבגרים הם היום חלק מהקהילה שלכם, בזכות רוח ההתנדבות והעשייה שיש בקהילה המדהימה שלכם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו