בית שמש: השכונה החדשה יצאה לדרך

לאחר עיכוב של שנים בשל מציאת קברים ותקלות ביורוקרטיות רבות, נמסרו השבוע מפתחות לרוכשי הדירות בשכונה החדשה בבית שמש

תגיות: בית שמש
מיכל לוי , כ"ט בסיון תשפ"א

בית שמש: השכונה החדשה יצאה לדרך-ערוץ 7
מעמד קביעת המזוזה
ללא

לאחר עיכוב של שנים בשל מציאת קברים ותקלות ביורוקרטיות רבות, נמסרו השבוע מפתחות לרוכשי הדירות בשכונה החדשה בבית שמש.

מדובר בפרויקט קבוצת הרכישה 'אחוזה ברמה -בנין שלם' שיוזם על ידי חברת בניין שלם (מיסודה של דגל התורה) והחל לפני כ-13 שנים עם קניית הקרקע ממשפחת גולובנציץ.

בעקבות תקלות ומציאת קברים במתחם נעצר הפרויקט. לאחר שנים ארוכות, אתגרים ודיונים רבים בשנת 2018 התחלפה ההנהלה וחברת ז.ק בסט ניהול ויזמות בע"מ -חברה לניהול פרויקטים מורכבים של מאות יח"ד בשיתוף גורם פיננסי חברת "טריא פי2פי", לקחה והרימה את הפרויקט ותוך זמן קצר החלה הבנייה בפועל.

השבוע נערך מעמד 'קביעת מזוזות' בפתחי הבניינים בפרויקט 'אחוזה ברמה' שבעיר בית שמש - במהלכו נמסרו מפתחות לרוכשי הדירות.

במעמד המיוחד השתתפו הוועד המנהל – חברי וועדת ההיגוי, מנהלי ועובדי חברת הניהול חברת ז.ק בסט ניהול ויזמות, מנהלי החברה הבונה את הפרויקט - יסודות צור, מנהלי הפרוייקטים הסמוכים אשר סייעו אף הם בהליך הבנייה והמסירה, רבני השכונה והעיר, גבאי בית הכנסת הגדול "חניכי הישיבות" אשר רבים מרוכשי הדירות עתידים להמנות בין מתפלליו, חברי מועצת העיר ואישים נכבדים נוספים.

המעמד החל עם קביעת המזוזות הראשיות על ידי הרב אשר יעקב אולמן מרבני השכונה, ועל ידי הרב ברוך דזיאלובסקי רב קהילת ברכת יצחק ברמה ג' אשר אף נשא דברים במעלת המקום ובצורך לשמור על הצביון הרוחני בתחילת יסוד השכונה המלווה בעצה ותושיה רבים מבני הקהילה בשכונה.

חברי מועצת העיר שמעון גולדברג סגן ראש העיר ויו"ר וועדת תכנון ובניה המלווה ומסייע רבות לפרוייקט וכן שלמה ברילנט יו"ר אגף שפ"ע המלווה ומסייע רבות לבני הקהילה קבעו אף הם מזוזה בפתחי הבניינים.

במעמד נרגש זה הודו כלל חברי הקבוצה והחברה המלווה לחברי מועצת העיר על הסיוע הגדול שמורגש בכל צעד ושעל וציינו שאף כי הפיתוח הסביבתי אינו מושלם, בטוחים הם כי חברי המועצה ימשיכו לסייע בכל יכולתם עד לסיום כלל עבודות הפיתוח והגינות ברחבי השכונה לרווחת כלל הדיירים והתושבים.

בסיום הטקס הודה מנכ"ל ז.ק בסט יוסי קצנלבוגן לרבני השכונה ולחברי המועצה וציין: "אני מודה לקב"ה על הזכות שנפלה בידי למסור לכם הורכשים את המפתחות לאחר 11 שנים שלהמתנה וציפיה לבית של קבע. לכם נציגי הציבור על התמיכה והאוזן הקשבת שהענקתם לנו בכל שלבי הפרויקט, בזכות זה אנו עומדים כאן בעוד רגע מרגש של צמיחה והתפתחות אדירה של העיר".