ראובן פינסקי, מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי, התארח באולפן ערוץ 7 לרגל שבוע ההצדעה לבנות ובני השירות הלאומי אזרחי.

"כל השנה 18 אלף בנות ובני השירות הלאומי עושים כל כך הרבה טוב בכל מקום והגיע הזמן שנחזיר להם מעט. הם מובילים בחזית האזרחית בכל כך הרבה תחומים ולקחנו את השבוע הזה כדי להצדיע להם", אומר פינסקי.

הוא מצין גם את השנה הייחודית שעברה על המשרתים. "זו היתה שנה מאוד מורכבת והתאמנו את עצמנו לצרכים של התקופה. בסוף צה"ל אחראי על הביטחון אבל כל כך הרבה מוטל עלינו לטפל בזירה האזרחית".

"לדוגמה, יש לנו בנות שירות שפועלות עם ילדים במקלטים ומשמחות באזורים שיש בהם הפצצות ופתאום באה הקורונה ואסור להתקרב. בנינו שיטה שלמה של תפקידים, המתנדבים והמתנדבות לא נחו. יש רוח מיוחדת אצל הצעירים הזה שהיכן שזקוקים להם - הם מגיעים. אחרי הקורונה היו לנו באסון מירון כ-30 בני שירות אזרחי שהשתתפו בטיפול באסון וחוו זוועות קשות. אחד מהם יהיה מצטיין אצל הנשיא בתחילת השבוע. ואז הגיע מבצע 'שומר חומות' וכל המערכת ידעה לעשות את הסוויץ' כי שוב זקוקים לנו במקלטים בדרום. כנראה שבכל מקום שבו יש מישהו שזקוק לסיוע, יהיה לידו בן או בת שירות שמסייעים לו", מוסיף פינסקי.

לדבריו, יש גיוון גדול בין משרתי השירות הלאומי. "הרי במקור הקים הרב צפניה דרורי את השירות הלאומי כפיתרון לבנות דתיות. אז היום יש 8,000 בנות דתיות ועוד 10,000 משרתים מכל שאר הציבורים והעדות. לא רואים את הצעירים הללו עם נשק ברחובות. הם נמצאים בכל מיני מקומות ומסייעים לאנשים. אנחנו עובדים קשה כדי שיכירו את הערך ויכירו בדבר הזה. שכשמישהו יראה את בת או בן שירות הוא יגיד - אלה גיבורים. יש לנו 2,000 חבר'ה עם צרכים מיוחדים שעושים שירות לאומי, 5,000 מהחברה הערבית והדרוזית ו-1,300 חרדים. זה מגוון ובשנים הקרובות אנחנו נגדל מאוד - גם בציבור החילוני - כדי לייצר מצב שכל מי שיש לו פטור מגיוס מסיבות שונות - יקבל הזדמנות לתרום למדינה בשירות הלאומי אזרחי".

"יש תפקידים סמי-ביטחוניים ואנחנו פועלים לשינוי חקיקה ולפתיחת פרוייקט של 'שירות לאומי טכנולוגי'. כך שבת שבאה לשירות בבית חולים אבל הכישרון שלה הוא מדעי המחשב, תעסוק בפיתוח תוכנה בבית החולים. העולם של התפקידים ילך ויתעצם כך שכל אחד ידע שהשירות הלאומי הוא חלק מהחוסן הלאומי", הוא מסכם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו