טראמפ נגד הביטקוין: "תרמית נגד הדולר"

הנשיא לשעבר העביר ביקורת חריפה על המטבע הוירטואלי וטען כי "זוהי תרמית נגד הדולר". הציע כי הדולר יהיה המטבע העולמי.

ניסן צור - ערוץ 7 , כ"ט בסיון תשפ"א

טראמפ נגד הביטקוין: "תרמית נגד הדולר"-ערוץ 7
דונלד טראמפ
צילום: Official White House Photo by Tia Dufour

בראיון שהעניק לרשת "פוקס ביזנס" הביע דונלד טראמפ את דעתו על המטבע הוירטואלי, הביטקוין, וטען כי "מדובר בתרמית נגד הדולר".

הוא גם קרא לרשויות הרגולציה הכלכליות בארה"ב לנקוט צעדים על מנת לפקח על התחזקותו של הביטקוין, וטען כי לדעתו "הדולר צריך להיות המטבע הכלל עולמי".

זו לא הייתה הפעם הראשונה שטראמפ מתבטא נגד הביטקוין והמטבעות הוירטואלים האחרים, כאשר בסדרת ציוצים משנת 2019 תקף את השימוש בהם ואמר כי אינו אוהב את העובדה שפייסבוק מתכוונת לפתח מטבע וירטואלי משלה ואף טען כי המטבעות הוירטואלים עלולים להוות כר נרחב להלבנות הון ופעילות לא חוקית.

 "נכסי קריפטו לא מוסדרים יכולים להקל על פעילות לא חוקית, כולל סחר בסמים ופעילות בלתי חוקית אחרת", כתב טראמפ בציוצים משנת 2019 שנמחקו מאז.

בראיון ברשת "פוקס ביזנס" אמר טראמפ כי "הביטקוין, זה פשוט נראה כמו הונאה. אני לא אוהב את זה, כי זה עוד מטבע שמתחרה מול הדולר. אני רוצה שהדולר יהיה מטבע של כל העולם", אמר טראמפ למנחה סטיוארט ורני.

ההערות של טראמפ הגיעו לאחר ידיעות מהימים האחרונים ולפיהן אל סלבדור מתכוונת להפוך את הביטקוין למטבע חוקי במדינה. טראמפ קרא להגביר את הפיקוח על הביטקוין ומטבעות וירטואליים אחרים, למרות שערכו של הביטקוין נמצא בירידה מאז חודש מאי.

חלק מהעוסקים במסחר במטבעות וירטואלים טוענים כי העובדה שסין אסרה על בנקים וחברות המספקות שרותי תשלום לבצע עסקאות בביטקוין, וגם חברת הרכב החשמלי "טסלה" הודיעה כי לא תקבל יותר תשלומים בביטקוין.