פרוש: "הממשלה הזו תמיט שואה רוחנית"

לדברי פרוש, זו בושה שיו"ר רע"מ מנסור עבאס הוא שנלחם שלא יהיו בקווי היסוד דברים "הפוגעים בקדושת המשפחה, טהרת המשפחה, חיק המשפחה"

בן שאול , כ"ט בסיון תשפ"א

פרוש: "הממשלה הזו תמיט שואה רוחנית"-ערוץ 7
סגן השר מאיר פרוש
צילום: חזקי ברוך

במסגרת מענה על שאילתות דחופות במליאת הכנסת, התייחס סגן שר החינוך ח"כ מאיר פרוש לסוגיית קווי היסוד והסכמים הקואליציוניים הפוגעניים והבהיר כי הוא חרד מכוונתם של חברי ממשלת בנט ולפיד לפגוע בקודשי ישראל.

בפתח דבריו הזכיר סגן השר את המלחמה בעבר נגד הניסיון לפגוע בעצמאות החינוך החרדי, "בעבר היה ניסיון של ממשלת לפיד ופירון לפגוע בעצמאות החינוך החרדי ולהתנות תקציבים בלימודי ליבה, כאשר נכנסנו לקואליציה ביטלנו את זה כאן במליאה –אני חרד לעצמאות של החינוך החרדי, ניתן למצוא בקווי היסוד של ממשלת בנט-לפיד סעיף שמדבר על ניסיון לכפות בעתיד לימודי ליבה, והתניה שלא ייתנו תקציבים אם לא ילמדו לימודי ליבה.

"ראיתי גם שבקווי היסוד, יש ״דאגה״ מאוד חשובה לכותל המערבי, ישנה דרישה שתקום ועדה שתסדיר את נושא רחבת הכותל, כאשר באותה הוועדה ימנה יו"ר הועדה לפחות שלוש נשים. אני לא יודע מה וועדה כזו מסוגלת להחליט, אולי היא תחליט בכלל שצריך לבטל את ההפרדה ברחבת הכותל. לכו תדעו מה הולך להיות״.

לדבריו, מעולם לא היו בכנסת הסכמים קואליציוניים כה פוגעניים בענייני דת ומדינה. "כולנו חרדים ממשלת השמאל, שכל עניינה זה לפגוע בכל דבר שבקדושה, אני כאן בכנסת משנת תשנ"ו, 1996, ומעולם לא היו הסכמים קואליציוניים כאלה, אם נקרא לזה, "לא בא כבושם הזה", דברים מפורשים בהתרסה כלפי שמיא, נגד התורה, נגד כל הדברים הקדושים והיקרים לנו, שאני מתבייש כיהודי, מתבייש לעלות על דל שפתיי".

"בושה שיושב-ראש רע"מ מנסור עבאס הוא זה שמבקש שלא יהיו בקווי היסוד דברים שפוגעים בקדושת המשפחה, טהרת המשפחה, חיק המשפחה, התא המשפחתי שנהוג מדורי דורות מאז בריאת העולם, לצערי, אני לא רואה שקיימו את מה שהבטיחו לו".

בסיום דבריו אמר סגן השר, "אנחנו חרדים, לא דווקא כיהודי חרדי – יש הרבה יהודים שומרי מסורת שחרדים על מה שממשלת השמאל הזו הולכת להמיט, בעיניי, שואה רוחנית על עם ישראל כאן במדינת ישראל".