אחרי דיאטה? המראה החדש של קים ג'ונג און

מנהיג צפון קוריאה הופיע בפומבי אחרי תקופה ארוכה ונראה רזה במיוחד, דבר שהצית סדרת השערות על מצבו הרפואי.

ניסן צור - ערוץ 7 , כ"ט בסיון תשפ"א

אחרי דיאטה? המראה החדש של קים ג'ונג און-ערוץ 7
קים ג'ונג און
צילום: רויטרס

האם מנהיג צפון קוריאה, קים ג'ונג און, סובל ממחלה שגרמה לו לאבד כמות נכבדה ממשקלו, או מדובר בסך הכל בדיאטה מוצלחת במיוחד? 

ג'ונג און הופיע אתמול (שלישי) בפומבי בפעם הראשונה לאחר חודש בו לא הופיע מול המצלמות, ונראה כי איבד כמות משמעותית ממשקלו.

המראה החדש של ג'ונג און הצית סדרת שמועות והשערות על מצבו הרפואי והאם איבוד המשקל נגרם כתוצאה ממחלה ממנה הוא סובל, או שהמנהיג הצפון קוריאני החליט להשיל ממשקלו לאחר אזהרות רופאים על סכנה בריאותית עקב משקלו החריג הקודם.

אחד מאתרי החדשות בדרום קוריאה פירסם תמונות מוגדלות של פרק ידו של ג'ונג און, עליה הוא עונד שעון בשווי 12 אלף דולרים, ובהן נראה פרק ידו של ג'ונג און דק הרבה יותר מאשר בתמונות דומות שפורסמו בסוף השנה שעברה ובחודש מרץ הנוכחי.

שירות הביון הלאומי של דרום אפריקה העריך בשנה שעברה כי משקלו של ג'ונג און 140 ק"ג וצבר בממוצע 6-7 ק"ג בשנה מאז עלה לשלטון בשנת 2011.

 מומחים במערב העלו השערה כי מדובר בדיאטה מתוכננת של המנהיג הצפון קוריאני שנועדה לשפר את מעמדו בצפון קוריאה בעקבות העובדה כי אזרחים רבים במדינה נאבקים במשבר המזון החמור שנגרם בעקבות צניחה דרמטית ביחסי המסחר עם סין לאחר במהלך מגפת הקורונה.

בחודשים האחרונים, לאחר היעלמותו של ג'ונג און מהמצלמות, נפוצו שמועות רבות על מצבו הבריאותי לרבות כי הוא נמצא בתרדמת, וכעת מנסים לברר במערב האם הדבר קשור לירידה המפתיעה שלו במשקל.