אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: אייסטוק

גוסיאמה תמרה סיטול, 37, הביאה לעולם עשרה תינוקות ביום שני האחרון ועקפה בכך את השיא העולמי הקודם בו החזיקה אישה ממאלי שהביאה לעולם תשעה תינוקות בבית חולים במרוקו בתחילת החודש שעבר.

זו היתה הלידה השנייה של סיטול, שבלידה הקודמת הביאה לעולם תאומים. על פי כלי התקשורת בדרום אפריקה הלידה הלא שגרתית התבצעה בעזרת ניתוח קיסרי, בעזרתו הובאו לעולם שבעה בנים ושלוש בנות.

סיטול ובעלה הופתעו לגלות את מספר התינוקות שנולדו בלידה, לאחר שבדיקות אולטרסאונד הראו רק שמונה עוברים, אולם לדברי הרופאים שני תינוקות לא נצפו בבדיקה "מאחר והם היו תחובים בתוך הצינור הלא נכון".

עם זאת צריך לציין כי ממשלת דרום אפריקה עדיין לא אישרה באופן רשמי את הלידה ההיסטורית, ומנכ"לית מחלקת הדוברות הממשלתית, פומלה וויליאמס, ביקשה מהציבור מידע נוסף על מנת לאשר את הלידה ששברה את השיא העולמי במספר התינוקות בבת אחת. "עלינו לאמת את הסיפור הזה ולספק סיוע למשפחה במקרה הצורך", אמרה וויליאמס.

בעלה של סיטול, המתגורר איתה בעיר גואטנג, סיפר לכלי התקשורת המקומיים זמן קצר לאחר הלידה כי "אלו שבעה בנים ושלוש בנות. היא הייתה בהריון שבעה חודשים ושבעה ימים. אני שמח ונרגש. אני לא יכול לדבר הרבה כעת".

גם סיטול עצמה אמרה כי "אני נרגשת ושמחה. ההריון היה קשה, אבל עכשיו אני מרגישה הרבה יותר טוב".