צפו: כנס הביטחוניסטים הראשון

כנס תנועת הביטחוניסטים הראשון נערך אתמול בהשתתפות מאות אנשי ביטחון, בכירים במשק וידידי התנועה.

ערוץ 7 , כ"ט בסיון תשפ"א

כנס תנועת הביטחוניסטים הראשון התקיים אתמול (שלישי) בסימן "הערכת מצב ביטחון לאומי – זירות פנים וחוץ".

מאות אנשי מערכת הביטחון, בכירים במשק וידידי התנועה השתתפו בכנס שהתקיים במלון יד השמונה בנווה אילן אשר שודר בפלטפורמות השונות. במסגרת הכנס התקיימו פאנלים מגוונים שעסקו במערכה האחרונה בחזית העזתית והבינלאומית, הפוזיציה המודיעינית, הקרב על ירושלים, אתגר המשילות ויחסי יהודים-ערבים בצל הפרעות.

בין הדוברים השונים בלטו בנוכחותם: ד"ר דורי גולד נשיא המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה, לשעבר מנכ"ל משרד החוץ ושגריר ישראל באו"ם, תא"ל (במיל') נתי כהן, יו"ר חברת CyberIL וראש מנהלת תרגילי הסייבר של צה"ל ולשעבר מנכ"ל משרד התקשורת, תא"ל (במיל') יוסי קופרווסר לשעבר ראש חטיבת המחקר באמ"ן ומנכ"ל המשרד לעניינים אסטרטגיים, סא"ל (במיל') ד"ר מוטי קידר מזרחן ומומחה לחברות ערביות ואסלאם, לעבר יו"ר חוג הפרופסורים לחוסן מדיני, אלוף (במיל') גרשון הכהן מבכירי תנועת הביטחוניסטים ולשעבר מפקד הגיס המטכ"לי, וחברת הכנסת לשעבר רות וסרמן לנדה, מומחית לחברה הערבית.

הביטחוניסטים הינה תנועה של מעל אלפיים קצינים בכירים, מפקדים ולוחמים מכלל זרועות הביטחון שקמה על מנת להגן על צרכיה הביטחוניים של מדינת ישראל באופן שיאפשר את קיומה ושגשוגה לדורי דורות. חברי התנועה דבקים בזכותה של מדינת ישראל לשכון לבטח בגבולות הארץ, ומאמינים כי צרכיה הביטחוניים של מדינת ישראל צריכים לעמוד בראש סדר העדיפויות הלאומי.

תא"ל במיל' אמיר אביבי, מנכ"ל תנועת הביטחוניסטים: "ביטחון ישראל הוא מעל כל שיקול אחר, אנו מאמינים כי למדינת ישראל אין את הפריבילגיה להפסיד באף מלחמה. על צה"ל לפעול בחופשיות בכל מרחב, בכדי לממש את אחריותו ולהגן על מדינת ישראל. עלינו להחזיר את כבודנו הלאומי, אחרת ניפגש בעל כורחנו באתגרים ביטחוניים בסדר גודל שלא ישאיר לנו ברירה אלא לפעול בכוח רב"

ד"ר דורי גולד נשיא המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה, לשעבר מנכ"ל משרד החוץ ושגריר ישראל באו"ם: "יש מלחמה על הרעיונות, הן בארץ והן בעולם. תנועת הביטחוניסטים היא חיל החלוץ שמקדם את הבטחון הלאומי של ישראל".

תא"ל (במיל') הראל כנפו, מפקד מרכז השפעה פד"מ ולשעבר רמ"ט פיקוד דרום וחבר תנועת הביטחוניסטים, אמר לירון אברהם מחדשות 12, שהנחה את אחד הפאנלים: "לא מן הנמנע שבמערכה הבאה נראה כלי לחימה אוטונומיים שישפרו את יכולותינו ויסייעו לחיילים שנועצים את הדגל בקרקע".